21 грудня у Києві відбувся звітно-виборний З’їзд ВГО “Союз Українок”. У результаті кількагодинної дискусії та відкритого голосування новою головою СУ було обрано львів’янку Ореславу Хомик. Депутат п’яти скликань ВРУ Ліля Григорович, яка очолювала організацію з 2001 року стала почесною головою Союзу Українок.

Делегатами З’їзду стали представниці 19 областей, Автономної республіки Крим та міста Києва. Назагал у Київському міському центрі роботи з жінками зібралося 87 громадських активісток з усієї України. Рішення провести З’їзд саме у цьому приміщенні є невипадковим. Керівник установи – пані Віра Міленко, яка вже не перший рік активно співпрацює з Київською Організацією СУ, надала залу для проведення заходу безоплатно. Заощаджені ж гроші союзянки передали на підтримку Майдану.

Делегатки З'їзду СУ-Київ-2013

Учасниці З’їзду заслухали звіт Лілії Григорович про проведену з 2001 по 2013 роки роботу. Більшість присутніх визнали, що демократичний стиль керівництва пані Лілії дозволив зберегти цілісність організації та не відступити від традицій СУ, що діяв в Україні з 1917 року, був ліквідований внаслідок більшовицької окупації у 1939 році і відновив свою діяльність зі здобуттям Україною незалежності. Оцінюючи звіт голови Всеукраїнської організації, керівники обласних відділів СУ додавали до її активу власні здобутки, адже виконання статутної мети – «об’єднання українських жінок в демократичному жіночому русі, захист їхніх прав, досягнення гендерної рівності, спрямування творчих сил на утвердження в суспільстві історичних святинь, національних ідеалів і духовної культури, виховання нової генерації української молоді, здатної будувати правову демократичну українську державу» – є спільною справою всіх союзянок. Тож і відповідальність за її результати також спільна.

Звіт голови СУ Лілі Григорович

Ліля Григорович подякувала всім хто її підтримував за жертовну і плідну працю, творення та утвердження незалежної держави – України, духовне збагачення нації. Найактивніші членкині організації отримали подяки і почесні грамоти. Склавши повноваження пані Ліля висловила побажання, щоб Союз Українок не втрачав високих позицій у рейтингу українських ВГО, а новообрана голова змогла об’єднати зусилля кожного заради спільної мети.

Серед трьох претенденток на посаду голови Всеукраїнської організації найбільшу довіру отримала послідовниця традицій першої голови СУ Атени Пашко – пані Ореслава Хомик.

Вітання новообраній голові СУ Ореславі Хомик

Заступницями голови національної організації СУ обрано Ростиславу Федак – Львів-Київ, Ганну Глібку з Чернівців, Орину Сокульську з Києва, Тамару Мельник з Криму, Оксану Яценко з Запоріжжя та Лесю Процик з Львівщини. Головою секретаріату стала Оксана Калинич з Полтави.

Ореслава Хомик та Ліля Григорович з союзянками

По завершенню З’їзду делегатки гуртом пішли на Євромайдан.

А наступного дня відвідали могилу першої голови, відновленого після радянської окупації, Союзу Українок, дружини легендарного В’ячеслава Чорновола – Атени Пашко.

На могилі Атени Пашко

Вже найближчим часом провід Союзу Українок збереться для вирішення нагальних питань та визначення найближчих перспектив діяльності організації.