Гарні манери, кулінарні навички, вміння підтримати розмову і дбати про себе. Всьому цьому навчають у школі шляхетних українок. Вона вже другий рік працює в Коломиї, але від охочих освоїти жіночі науки – немає відбою.

ШШУ Коломия

Уроки влаштовують раз на тиждень – вони абсолютно безкоштовні, до того ж без оцінок.

Кожного тижня – нове заняття, нові викладачі та нові враження. Напередодні зимових свят відомі майстрині Коломиї навчають дівчат виготовляти традиційного різдвяного павука.

Потім учениці трудяться над святковими витинанками для нього.

Після майстер-класів – зустріч із гінекологом. Лікар відповідає на питання дівчат про інтимне, бо цікавитися про це у батьків – вони не наважуються. У шляхетній школі записки з питаннями вкидають у секретну скриньку.

Галина Фурман, акушер-гінеколог:

- В нас має бути співбесіда і розуміння – що треба їм і що треба мені – що їм треба довести до логічного завершення, до материнства.

А ще у школі знайомлять з історією жіночого руху, економікою, екологією, мистецтвознавством і етикою. Навчають візажу, косметології і кулінарії.

Марія Гнатюк, керівник школи шляхетних українок:

- Дівчата уже з розпрямленою спиною дивляться на світ, з відкритими очима, і мають уже свої погляди. І вже знають, як себе поводити в таких місцях.

З початку нового навчального року освоїти науку шляхетності зголосилося більше 20-ти юних коломиянок. Курс навчання – розрахований на рік. Заняття – раз на тиждень. І без оцінок.

Охочих стати ученицями школи шляхетних українок чимало, кажуть викладачі. Однак навчати велику кількість дівчат поки немає змоги.