Союз Українок вирізняється з-поміж звичних жіночих організацій. На прес-конференції з нагоди 20-річчя організації слова «гендер» і «фемінізм» майже не звучали. Хоча захід був певною мірою звітним, більше говорили про плани на майбутнє. 
20 років ЧВСУ1

Символічно, що майже всі журналісти, які прийшли до культурно-мистецького центру «Українська книга» послухати керівництво Чернівецького відділу Союзу Українок, теж були жінками. Тому й спілкування з головою організації Анною Глібкою, її заступницею Людмилою Марусяк та почесною головою Чернівецького відділу СУ Олександрою Попелюк було щирим і невимушеним.

Формально буковинський Союз Українок старший за незалежну Україну – цю демократичну громадсько-політичну організацію було зареєстровано рішенням виконкому Чернівецької обласної ради народних депутатів 29 березня 1991 року. Хоч фактично організація виникла майже за рік до того – влітку 1990-го. Згадує Олександра Попелюк: «Було літо 1990 року. Ще на місцях стояли обкоми, райкоми КПРС, СБУ, але в повітрі вже витав дух свободи, відчувалося наближення змін на нове, на краще. Хоч зовні все здавалося стабільним, а отже – небезпечним для демократичних дій. І все ж ініціативна жіноча група приймає рішення створити Союз Українок. Ідею подала пані Оксана Товстюк. Було це 16 червня 1990 року, а 9 грудня того ж року відбулась установча конференція Союзу Українок Буковини. Очолила організацію Теофіла Якубович».

За минулі 20 років союзянки доклали багато зусиль для становлення самостійності нашої держави. Спираючись на мудрість, жіночу інтуїцію, через реалізацію конкретних заходів розбудовували незалежну Україну. Свято Миколая Чудотворця, День Матері, свято, а згодом і фестиваль української мови, свято колядок та щедрівок, наукові конференції «Українська жінка і духовність», дослідження діяльності видатних постатей української історії і культури, зустрічі, презентації книг – далеко не повний перелік зробленого.

На окрему увагу заслуговує реалізація стипендійної програми Союзу Українок Америки, про яку розповіла Людмила Марусяк: «Завдяки ініціативі посестер зі США талановиті, національно-свідомі та, на жаль, знедолені діти на Буковині щороку отримують грошову допомогу. Ми дуже відповідально ставимось до підбору кандидатур, і переважна більшість дітей, яких ми рекомендуємо до отримання стипендії – це сироти, яким нема від кого чекати допомоги».

Новим перспективним проектом Союзу Українок є «Школа шляхетних українок». Голова організації, педагог і мати двох донечок Анна Глібка підкреслила, що заняття у ній вестимуть кращі викладачі вищих навчальних закладів Буковини, а також знані у мистецтві та громадському житті краяни. Першу навчальну групу склали дівчатка віком 13-16 років. У навчальній програмі: християнська етика, основи здорового способу життя, культура мови, норми етикету, естетика, краєзнавство, практичні заняття з художніх народних промислів, а також психологічні тренінги особистісного росту.