З ініціативи Громадського сактору Євромайдану українці, представники громадських організацій, учасники мирного протесту на Майдані в Києві та усій країні звернулися до світової спільноти, урядів країн, дипломатів та міжнародних організацій із закликом рішуче допомогти українцям зберегти мир і громадянські права в Україні.

євромайдан2

Це наш останній крик про допомогу. Завтра нам можуть заблокувати телефони та інтернет, ввести надзвичайний стан і вбивати під мовчазну згоду світової спільноти, яка на словах декларує європейські цінності. В Україні люди вмирають за них і вмиратимуть далі.

Українці, представники громадських організацій, учасники мирного протесту на Майдані в Києві та усій країні звертаються до світової спільноти, урядів країн, дипломатів та міжнародних організацій із закликом рішуче допомогти українцям зберегти мир і громадянські права у цій частині Європи. Нам потрібна ваша допомога, щоб припинити брутальну і підступну кровопролитну війну, яку бандитська влада веде проти власного мирного народу.

Відповідь силовиків на дії протестувальників є несиметричною. Міліція грубо порушує права людини, передбачені міжнародними конвенціями та українським законодавством, зокрема, застосовуючи вогнепальну зброю та водомети. Від пострілів снайперів МВС та тортур бандитів, найнятих владою для боротьби з активістами, загинули вже щонайменше п’ятеро людей, доля багатьох не встановлена. Важкі травми отримали сотні людей, серед них десятки медиків і журналістів, яких снайпери спецпідрозділу «Беркут» розстрілюють навмисно, зазвичай цілячись в око. Силовики викрадають поранених у важкому стані просто з лікарень, беруть у заручники, піддають тортурам і приниженням. Звертаємо вашу увагу, що попри терор влади щодо учасників протестів, який розгортається по всій країні, і особливо у Києві, опір людей, за винятком однієї точки протистояння, зберігає мирний характер.

Уже два місяці влада відповідає силою на мирний протест мільйонів українців. Часткова радикалізація настроїв у Києві є наслідком жорстоких дій силовиків під час розгону мирних демонстрантів 30 листопада та 1 грудня, відсутності реакції влади на вимоги Євромайдану, системних репресій проти активістів протестного руху в усій країні, ухвалення в нелегітимний спосіб закони, що фактично встановлюють диктатуру. Силове протистояння розпочалось після блокування силовиками мирної ходи проти позбавлення українців права на мирний протест, свободу преси та висловлювання думки, справедливий суд.

Свавілля, що в нелегітимний спосіб набуло форми законів, дає режиму формальні підстави застосувати силу для розгону мирної акції на Майдані. А це може потягнути за собою ще масштабніше кровопролиття, та запровадити надзвичайний стан. Такий сценарій вигідний Росії, зацікавленій у поширенні силового протистояння на регіони України. Якщо так триватиме далі, на кордоні Європейського Союзу можуть виникнути нові контрольовані Росією «білорусі» та «придністров’я».

Просимо вас якнайскоріше перейти від заяв до дій:

- в ультимативній формі вимагати від президента та Кабінету міністрів України негайно припинити насильство силових органів та бандитських формувань;

- прибути в Україну, подивитися на ситуацію зсередини та виступити посередниками у переговорах між владою та громадянами задля врегулювання кризи;

- направити місії спостереження із метою недопущення диктатури, захисту фундаментальних прав людини, збереження європейських демократичних цінностей в Україні;

- застосувати індивідуальні санкції проти усіх причетних до порушення прав людини в Україні: заборонити в’їзд до демократичних країн, а також заблокувати фінансові рахунки; розпочати процедури їх перевірки на предмет відмивання коштів.

Українці єдині у своєму баченні майбутнього країни, де кожна людина відчуває безпеку та може реалізувати свої права. Ми – цивілізований європейський народ, що став заручником варварів при владі. Янукович прийшов до влади через демократичні вибори. Але, коли його обрали президентом, він мав незначні повноваження. У короткий час він неправомірно змінив під себе Конституцію України і узурпував владу. На таких умовах ми його не вибирали.

 Допоможіть нам, будь ласка!

Свідчення насильства влади проти власного народу в Україні долучаємо.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9ByfDfXpijU – «Беркут» стріляє в ногу лікарю

http://youtu.be/BNXZL0pN3Xo – медичний пункт на Грушевського був розгромлений силовиками  http://youtu.be/iaC_9ImEGfQ – силовики грубо б’ють протестувальників

http://youtu.be/IEcpu07QiV4 –  силовики використовують вогнепальну зброю

http://youtu.be/z0zD3pOG-Tk – силовики знущаються над протестувальником

Довідково:

Громадський сектор Євромайдану

На майдані Незалежності, де триває протест проти режиму та за європейський вибір України, працює Громадський сектор Євромайдану. Він функціонує у дерев’яних будиночках поруч із ялинкою на Майдані. Там розміщено пункт реєстрації волонтерів, запис на поселення, видача агітаційної продукції, прийом та видача теплого одягу тощо. Там же організовано збір заяв від громадян для приєднання до позову “Народ України проти Захарченка”.

Прес-центр Громадського сектору Євромайдану: 0(68) 944 63 88

Веб-сайт організації: http://euro-revolution.org   

Громадський сектор Євромайдану солідарний із спільними політичними вимогами людей з різних міст України, підтриманими опозиційними партіями —http://petitions247.net/zavdannia5-12  та громадських ініціатив Майдану —http://www.petitions247.net/manifest

Засадничим принципом діяльності Громадського сектору Євромайдану є ненасильницький спротив.