У писанковому місті Коломиї вже другий рік поспіль функціонує «Школа шляхетних українок». Ініціатором створення такого цікавого проекту виступив Союз українок Коломийщини.

Минулої суботи у Народному домі відбулися урочистості з нагоди вручення дівчатам сертифікатів про закінчення школи. Протягом року дівчата відвідували уроки раз на тиждень, щоразу нові заняття, нові викладачі, нові враження. У 2013 році «Школа шляхетних українок» налічує 13 випускниць.

http://visty.in.ua/upload/resize_cache/iblock/8ce/300_225_1/8ce7bd01f5dc6c21342560b07d443037.jpg

Керівник «Школи шляхетних українок» Марія Гнатюк каже: «Дівчата уже з розпрямленою спиною дивляться на світ, з відкрити очима і мають свої погляди. Цього року ми дещо змінили навчальну програму, а точніше збільшили її. Головне, що в школі дівчат вчать бути перш за все активними членами суспільства, хорошими дружинами і матерями. Наша школа намагається всебічно розвивати дівчат. Знаєте, ми дуже гордимося нашими випускницями – це справжні шляхетні українки». Самі ж випускниці із захопленням згадують час, проведений у школі.

Їх навчали українських народних традицій, етикету, зокрема і столового, також пізнавали таку дисципліну, як «Мода і стиль». Цього року, окрім курсів візажу, кулінарії,економіки, екології, психології, мистецтвознавства та рукоділля, також вивчали нотаріальне право. А ще у школі важливим моментом є ознайомлення з історією жіночого руху у всьому світі. Дівчатка у традиційному українському вбранні отримали свої сертифікати, кожна з яких вдячна за те, чого їх навчили.

 

«Я горджуся тим, що закінчила школу і стала справжньою українкою. У нашому природничо-математичному ліцеї цей проект підтримують всі. Школа користується популярністю серед ліцеїстів, цього року з нашого навчального закладу 7 дівчат отримали сертифікати», – зазначила випускниця Уляна Іллюк. Також на урочистості прийшли минулорічні випускниці, вони радо спілкувалися з викладачами та дівчатками, які нині вже мають звання – шляхетна українка, пишуть Коломийські Вісти.

«Для мене це був важливий життєвий досвід, саме у школі я пізнала чимало цікавого і корисного, що так необхідно сучасній українській дівчині. Вважаю, що кожна школярка має навчитися, як бути шляхетною українкою», – зазначили випускниця 2012 року Христина Павловська.

Ic2uFe9vLuc.jpg

TdNCH3HzG7E.jpg

0uJ19yKIjeI.jpg

M54xdV7L2IY.jpg

 

 

IIy3q8f_Dn0.jpg

kfm_aR4eklk.jpg

LPdPNsW2Uqk.jpg

nW3q4grVHHI.jpg

oBbAsRsSHeM.jpg

PnWdHBd5gvs.jpg

sOq2ax00a8c.jpg

QT3_O8YLxIU.jpg

TMVVhqTblqs.jpg

v-y8V4L1-Rw.jpg

WONa66Mpt0c.jpg

yCiqkPUmy6c.jpg

Джерело: http: Агенція новин Фirtka