25 січня у севастопольській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 60 ім. Володимира Пилипенка відбулось урочисте відкриття фінального етапу ХIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

конкурс-ім.-Петра-Яцика-виступи

Голова Севастопольської міської організації «Союз українок» Тамара Мельник привітала учасників Фестивалю

Це свято вже стало традиційним для городян. У І етапі конкурсу цього року в м. Севастополі взяло участь близько 4 тисяч учнів і студентів з усіх навчальних закладів. До фіналу дійшли 38 кращих учасників.
Присутні палко привітали ученицю гімназії № 8 Любов Янковську, яка минулого року вже вдруге стала переможницею конкурсу і посіла ІІ місце.
З вітальним словом до конкурсантів звернулася заступник начальника відділу загальної середньої освіти, шкіл-інтернатів, дошкільних закладів і виховної роботи Управління освіти та науки Євгенія Панасенко, яка привітала їх від імені управління та від голови Севастопольської міської державної адміністрації, начальника Управління освіти та науки Ірини Заєць і побажала творчої наснаги учням і студентам.
Голова Севастопольської міської організації «Союз українок», доцент кафедри української філології Севастопольського міського гуманітарного університету Тамара Мельник зазначила, що мова має божественне походження, і сьогодні вчені доводять, що кожне слово, кожен звук, який ми промовляємо, має торсійне поле… Значить, мова жива і чутлива.
Вона привітала учасників і від імені почесної голови Союзу Українок Богдани Процак та подякувала учителям-словесникам, які зацікавили учнів, закохали їх в українське слово, батькам, які підтримували і заохочували дітей, та методисту з української мови і літератури Інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету Валентині Лопатюк.
Свій виступ вона завершила словами Пантелеймона Куліша, який писав: «Отечество собі ґрунтуймо в ріднім слові!».
Доцент кафедри українознавства Військо-морської академії ім. П. С. Нахімова, представник Ліги українських меценатів Ольга Андріянова приєдналася до тих найкращих побажань і сказала, що всім нам дуже приємно через те, що інтелектуальну перемогу здобули у рік, коли вся Україна святкує 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.
Пам’ятними сувенірами та дипломами були нагороджені, зокрема, учні, які посіли І місце: учениця 3 класу гімназії № 10 Олена Демиденко, Дар’я Дьякова (4 клас, гімназія № 7), Арсеній Бруннер (5 клас, гімназія № 8), Максим Поривай (6 клас, гімназія № 24), Оксана Кучурка (7 клас, гімназія № 7), Юлія Худіна (8 клас, ЗОШ № 58), Ірина Мадюкіна (9 клас, ЗОШ № 31), Ганна Панчоха (10 клас, гімназія № 7), Вікторія Брикалова (11 клас, гімназія № 5) та студенти Ірина Кольцова (Севастопольський медичний коледж ім. Жені Дерюгіної), Ірина Усанова (Севастопольський міський гуманітарний університет) і Марина Шеремет (Севастопольський національний технічний університет).
Грамотами Управління освіти та науки і книгами від міської організації «Союз українок» були нагороджені вчителі і викладачі української мови і літератури.
Урочистості оздобили чарівні українські пісні від ансамблю бандуристів під керівництвом учителя музичного мистецтва Ганни Ільїної. Присутні почули пісні «Сопілочка», «Стежина добра», «Краща мова єднання», насолодились сольним танцем «Квітка-душа» у виконанні учениці 7 класу гімназії № 5 ім. Лесі Українки Віолетти Романової. Далі відбулось відкриття конверта із завданнями фінального етапу і переможці приступили до роботи.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Джерело: Кримська Світлиця