У першу неділю після Різдва в Чернівцях відбувся фестиваль Майданівської колядки. Союзянки Чернівецького відділу СУ були і учасниками і глядачами цього піднесеного Різдвяного дійства.

Зазвичай збори Управи Чернівецького відділу Союзу Українок відбуваються першої неділі кожного місяця. Однак, у січні ми щоразу збираємося першої неділі після Різдва Христового.

Цього року збори розпочались на Центральному майдані Чернівців. Ідея провести фестиваль Майданівської колядки належить громадській організації “Майдан” до складу якого увійшли союзянки, як на місцевому, так і Всеукраїнському рівні.

Учасники Фестивалю щиро колядували для всіх присутніх. А люди, які прийшли на них подивитися, ніби торкнулись Божої благодаті і отримали натхнення на добрі справи на весь наступний рік.

DSCN0275Колядує хор  УПЦ КП.

DSCN0280Хор Собору Успіння Пресвятої Бородиці УГКЦ “Осанна”.

DSCN0291Хор Собору Успіння Пресвятої Бородиці УГКЦ “Осанна”.

DSCN0292

Хор “Гомін Буковини” готується до виступу.

DSCN0297Хор “Гомін Буковини”.

DSCN0298Хор “Гомін Буковини”.

DSCN0301Чоловіча хорова капела Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича “Дзвін”.

DSCN0303Колядувальниці з Вижниці.

DSCN0305Чернівчани – глядачі Фестивалю Майданівської колядки.

DSCN0307Хор церкви УГКЦ Садгора.

DSCN0317Народний театр-студія “Гердан” ГОЛОС.

DSCN0322Народний театр-студія “Гердан” ГОЛОС.

DSCN0326Народний театр-студія “Гердан” ГОЛОС.

DSCN0333Чоловічий хор села Топорівка, Новоселицького району.

Вітаючи присутніх на площі, настоятель кафедрального храму Пр. Параскеви Сербської УПЦ КП  Микола Семелюк  висловив побажання, аби і влада долучалася до таких духовних заходів, а не займалась організацією “язичницького шабашу” – “Маланка Фест”.  ”У той час, коли українське суспільство має у ці дні свою Голгофу, жертовні випробування для суспільства, коли люди на Майданах виборюють для себе краще життя, влада у Чернівцях влаштовує язичницький шабаш, коли переодягнені у чортів та іншу нечисть починають веселитися і біситися”. ”Це нічого спільного немає з Різдвом Христовим, хвалінням Бога, та його прославлянням. Це не Божа радість. Тому закликаю Вас, вірні прихожани, – не брати участі у цих антибожих заходах”, – наголосив священник.

І ми піклуватимемось про те, щоб прадавні українські традиції передавались з покоління в покоління без спотворень, задля збагачення духовної спадщини нашого народу.

Голова Чернівецького відділу Союзу Українок Анна Глібка.