29 січня Волинський відділ Союзу Українок разом з громадськістю міста, священнослужителями вшанували пам’ять героїв Крут біля символічного пам’ятника в м. Луцьку.

Крути Союз Українок Волині2

Голова Волинського відділу Союзу Українок пані Любов Ганейчук виступає перед присутніми

Голова Союзу Українок Любов Ганейчук відмітила, що Крути – це символ героїзму і разом з тим символ національної трагедії, безпечності і непослідовності тодішньої влади. Саме Крути започаткували новий період національно-визвольних змагань. Дух крутнянських героїв повів до бою нове покоління. Завдячуючи героям Крут народилась ОУН і зродилась УПА.

І сьогодні, через 96 років, на захист чину і честі України в Києві постав Майдан. Разом із старшим поколінням піднялась українська молодь. Молодь стала в перших рядах борців. Але Крути в другий раз не повинні у нас повторитись. Вже не повториться ніколи, щоб до бою за нашу спільну справу і соборну державу ставала горстка юнаків. Тепер до бою піднявся весь український народ.

Крути Союз Українок Волині

Союзянки Волинського відділу Союзу Українок

Пам’ять про героїв Крут, а також сучасних героїв Євромайдану буде передаватись з покоління в покоління, з роду в рід і це стане крицевим пам’ятником, який вже не знищать ні обставини ні час. Тож сьогодні схилімо свої голови в жалобі перед пам’яттю сотень тисяч тих борців, які віддали своє життя за волю і незалежність України.