27 березня, 2014р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію під назвою: “Територіальна цілісність України“, яка підтвердила єдність і територіальну цілісність Україниі оголосила кримський референдум, що призвів до анексії Росією Автономної Республіки Крим – не дійсним, а також закликала обидві сторони до взаємної співпраці для мирного врегулювання ситуації.

oon_ukr_b

З огляду на результат голосування (під час якого 100 країн  проголосувало за підтримку резолюції, 11– проти, та 58 утримались) Генеральна  Асамблея закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати ніяких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на основі референдуму 16-го березня 2014 р. і утримуватися від будь-яких дій або кроків, які можуть бути інтерпретовані як визнання будь-якої зміни статусу.

Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій Орися Сушко, яка прибула до ООН для участі  у відзначенні  200 – ліття від  дня народження Т.Г. Шевченка, заходу котрий співпав з датою прийняття резолюції, зазначила:  “Ми дуже задоволені тим , що ця резолюція була підтримана  переважною більшістю країн, а також тим, що зовсім мало країн проголосували  проти.  Велика кількість тих ,що утримались – була  дещо неочікуваною  і, якщо повідомлення ЗМІ підтвердяться, це стало результатом тиску з боку Росії з ціллю заблокувати прийняття цієї резолюції.

Це розчаровує, але не дивує.  В Україні символічно прирівняли цих 100 голосів до “Небесної Сотні” , котра полягла на Майдані, і ця досить розумна реакція була позитивно сприйнята  представниками  ООН.  Звичайно, ми вдячні за прийняття резолюції, особливо в такий символічний день, коли ми  вшановуємо нашого народного поета та пророка Тараса Шевченка з нагоди  200- ліття від  дня його народження під час Міжнародного Дня Рідної Мови при ООН“.

Попередньо, Рада Безпеки ООН провела сім засідань з питань ситуації в Україні.  Під час восьмого засідання  Росія, котра є однією з 15-ти постійних країн-членів, заблокувала роботу засідань, голосуючи проти проекту постанови, яка закликала країн-членів не визнавати результати кримського референдуму. Текст постанови, затверджений Генеральною Асамблеєю, подібний до того, що був запропонований Радою Безпеки, де підкреслено, що референдум, котрий пройшов в Криму – недійсний, і не може бути підставою для буд-яких змін в статусі Криму чи міста Севастополя.  Постанова  закликає утримуватися від дій, які спрямовані на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, “включно з будь-якими спробами змінити територіальні межі України через погрози, силою чи у інший спосіб“.  Резолюція Асамблеї посилається на Статут Організації Об’єднаних Націй, де закликано до збереження цілісності і недоторканості територій кожної з країн-членів ООН, а також нагадує про умови Меморандуму 1994 року, після підписання якого Україна дотрималася виконання своєї частини умови про знищення ядерної зброї, а також про нерозповсюдження зброї масового знищення, та Договір  про дружбу, співробітництво і партнерство  між Україною і Російською Федерацією  1997 року, і інші двосторонні договори між Україною та  Російською Федерацією.

Текст постанови подав Міністр закордонних справ України Андрій Дещиця під час візиту до Сполучених Штатів Америки.  Він заявив, що невід’ємну частину України незаконно анексувала Росія, котра перед тим в 1994 році зобов’язалася підписанням Будапештського Меморандуму виступати гарантом  суверенності, територіальної цілісності і недоторканості України. Він заявив, що незважаючи на те, що резолюція не запровадила значних законодавчих чи нормативних нововведень, вона все ж подала важливий сигнал -що міжнародна спільнота не допустить того, щоб події в Криму послужили створенню прецеденту для подібних випробувань для законодавчого порядку у світі. За підтримку резолюції висловилися посли при ООН від Грузії, Турції, Сполучених Штатів Америки, Японії, Канади, і багато Європейських та Південно-Американських країн.  На стороні Росії проти резолюції голосували Куба, Нікараґуа, Болівія. Більшість країн, котрі утрималися, закликали до дипломатичного вирішення питань.

 За інформаціями просимо звертатися до канцелярії:

(416) 546 – 2491

wfuwo@rogers.com