20 березня волинський відділ СУ організував вечір пам᾽яті  Атени Пашко, на якому читали її поезію. Голова волинського відділу СУ – Любов Максимівна Ганейчук розповіла про життєвий шлях пані Атени.

В її особі жінки України здобули вагомий суспільний голос і домоглися незалежного місця у національному і духовному відродженні України. Бог щедро відміряв цій жінці по вінця всього: і таланту, і страждань – як і її Україні. Її, бо до чого торкалася серцем, душею, навіть руками – творила Україну, оберегом України була її велика офіра – кам’яний хрест на перехресті всіх українських доріг – вічна пам’ять Чорновола.

Її душа десь у високих небесах зустрілася з душею В’ячеслава Чорновола, за яким тужила довгих 14 років. Зустрілися їхні світлі душі, щоб більше вже ніколи не розлучатись.

Про таких кажуть: на одну квітку земля збідніла, на одну зірку багатші стали небеса. Згадаймо цю світлу душу добрим словом і щирою молитвою. Схилимо низько голови в глибокій пошані і скорботі перед її світлою пам᾽яттю».

Вшанування Атени Пашко

Союзянки Волиніі.