Закарпатський відділ Союзу Українок протягом  всього 2014 року проводить різноманітні заходи з вшанування пам”яті Великого Кобзаря, так як 2014 рік проголошений роком Т.Шевченка.

Шевченко. Конференція

Урочисте відкриття конференції присвяченої життю та творчості Кобзаря розпочали школярі Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка м. Ужгорода літературно-музичною композицією. Юні поціновувачі творів Кобзаря, схвильовуючи присутніх, зворушливо прочитали вірші, імпровізували декілька хвилин із життя юного українського генія та створили неймовірно урочисту та піднесену атмосферу, що передалася оточуючим.

Чим полонив серця мільйонів людей цей, на перший погляд, непримітний, середньої статури та, здавалося б, із невиразними рисами обличчя чоловік? Силою духу, глибиною віри та несхитною волею до боротьби, впевненістю та рішучістю, із якою він писав свої неперевершені твори, котрі були, є і будуть рушійною силою у боротьбі українського народу за волю, справедливість та суверенітет.

Ім’я, яке відоме далеко за межами нашої країни, творчість якого не залишає байдужим нікого. Геній українського народу, великий Кобзар, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет, відомий дисидент, солдат та засланець, у якого забрали найцінніший скарб – папір та олівець – ось невеликий перелік тих слів, якими сміливо можна охарактеризувати Тараса Григоровича Шевченка. Життєвий і творчий шлях відомого українського митця пронизаний важкою низкою випробувань: переживаннями та втратами, розпачем та радістю, відданістю та спокутою…

Тарас Шевченко – це людина, яка завжди боролася за свої переконання, за можливість втілювати і творити думки за допомогою художнього слова та пензля, за права кріпосного народу та право носити горде ім’ям – українець. Це невмируще ім’я відоме у кожному куточку земної кулі, його твори перекладають десятками мов, а гостре, немов меч, слово, безсмертні твори та чудові малярські роботи назавжди залишили невмирущий слід у серцях мільйонів.