Минулими вихідними на Закарпатті відбулись святкові заходи до Дня народження генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Наші Союзянки з Мукачева, Великого Березного, Воловеччини, Міжгірщини, Рахівщини, Ужгородського району та Ужгорода стали їх активними організаторами та учасниками. 

DSC03695

9 березня, великий день для України. (але й сумний, бо напередодні нашими містами проїхали бойові машини, танки, на які ми всі дивилися з жахом і щемом у серці – нажаль – це не музейні експонати, а бойові). Сьогодні світ святкує  його 200-річчя. По телебаченню та радіо чути звучання його творів, українці в усьому світі покладають букети весняних квітів до  монументів великого Кобзаря, вшановуючи його пам’ять. Наші Союзянки  м.Мукачева, Великого Березного, Воловеччини, Міжгірщини, Рахівщини, Ужгородського району та м. Ужгорода  - активні організатори і учасники святкових  подій, приурочених генію українського народу, Т.Г.Шевченку.

DSC03711

Наш Тарас – це та ВЕЛИЧНА СИЛА, яка об’єднує всіх, незалежно від політичної приналежності. Звучало на мітингу і застереження політичному русинству, і всім, хто збочує зі шляху національного єднання громадян України.

Як відмічено в одному з інтернетвидань, «…Не оминуло це свято й наше місто. Сьогодні, на площі Народній, біля пам’ятника Т. Шевченка пройшов Поетичний марафон під гаслом «Маєш Кобзар – виходь в народ». Організатор акції – обласна бібліотека ім. Ф.Потушняка. Ужгородці та гості міста із захопленням декламували свої улюблені вірші із «Кобзаря» біля монумента великому поету. Захід розпочали організатори Поетичного марафону та голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі. Участь в марафоні взяло вдосталь людей, серед яких були й старше покоління, молодь та зовсім юні шанувальники творчості Шевченка.

З найпопулярніших Кобзаревих віршів були: уривки з поеми «Сон», «Думи мої, думи мої», «Садок вишневий коло хати», «Не завидуй багатому», «Давидові псалми», «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…», «Дівичії ночі», «І тут, і всюди – скрізь погано», «Холодний Яр», «Розрита могила», уривки з поем «Катерина» і «Марина» та багато інших різноманітних уривків і поезій з Тарасової поетичної спадщини».