9 березня 2014 року Чернігівський відділ Союзу українок разом із представниками влади, політичних партій, громадських організацій та небайдужими громадянами вшанували 200-річчя великого пророка української нації Тараса Шевченка. Близько тисячі містян зібралися на древньому валу біля пам’ятного знаку великому Кобзареві. На заході виступали творчі колективи міста, діти читали багатьма мовами світу «Заповіт».

Чернігів-Шевченко«Тарас Шевченко великий пророк української нації є для українців набагато шанованішим в Україні поетом, ніж для росіян О. Пушкін. В жодній російській хаті ви не знайдете портрета О. Пушкіна, натомість портрет Т. Шевченка займає почесне місце разом з іконами майже в кожній українській оселі. Великий Кобзар, поза сумнівом, особливо в теперішній час, є борцем за волю і незалежність України. Його поезія вчить нас любити свою землю, свою історію, свою мову і боротися за  краще майбутнє. Протиставити злу  – добро, відданості -  зрадництво, зрадництву – відданість і вірність, зневіреності – тверду віру в те, що омріяна Україна таки відбудеться.

«І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син і буде мати,

І будуть люди на землі…»

Т. Шевченко вчив українців бути господарями на своїй Богом даній землі. Чого варті його слова « В своїй хаті своя правда і сила і воля». Поезія Шевченка наш дороговказ у боротьбі за Україну. Його поеми «Стоїть в селі Суботові», «Розрита могила», це застереження того, що може зробити з нами українцями «миролюбний» брат кремлівський агресор. Вчимося любити свою Україну по Шевченку. Любімо її так, як цього прагнув Шевченко. З Любов’ю великого Кобзаря до  України ми не переможні.

«І вам слава, сині гори,

Кригою окуті.

І вам, лицарі великі,

Богом не забуті.

Борітеся — поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!» – зауважила Голова Чернігівського відділу Союзу українок п. Раїса Решетнюк (Костарчук).

Після виступів та покладання квітів колонна містян рушила на Красну площу міста, де відбулося народне віче. Тематика віче: 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, питання суспільно політичної ситуації в Україні, та вводу російських військ у Крим.

На віче зачитали звернення від громади Чернігова до командирів, мічманів та моряків морського тральщика “Чернігів” та катера “Прилуки”: «Шановні! Висловлюємо Вам подяку та захоплення за вашу витримку, стійкість та мужність. В складних умовах Ви надаєте взірець вірності присязі та народу України. Наше віче, громада міста Чернігів надасть всю можливу допомогу та цілковито підтримує вас».

Світлини зі святкування:

P1010682

P1010684

P1010691

P1010699

P1010700

P1010701

P1010704

P1010716

P1010735

P1010751