“Як нації вічна снага і краса червона калина й хрещатий барвінок, є й буде допоки земля й небеса, Союз українок”.

ХИРІВ

Дуже приємно, що і у наш  час не перевелися  люди, яким не байдужа історія, традиції, культура народу. З великим задоволенням, ми, працівники бібліотеки – філії м. Хирова, союзянки, взяли участь у відновлені роботи осередку Союзу українок у смт. Нижанковичі. Ідею відродження втілила у життя наша колега – завідувач бібліотеки -філії у Нижанковичах Надія Мазур.

Підтримали і допомагали голова селищної ради Володимир Смолінський, директор НД Оксана Ціцімірська, яка підготувала виступ талановитого колективу “Берегиня”, вчителі ліцею, середньої школи, жителі селища.Дійство відбувалося у приміщенні Народного дому.

Зустріч розпочала п. Надія – людина активна, талановита пише поезію. Звучить вірш написаний і присвячений цьому заходу.” Жінки величні – мудрість і окраса, я рада, що сьогодні нас багато, усі ми разом – це велика сила і з нами Бог і Україна мила. Коли ми візьмемось за руки, і скажем дружно:” Всі ми за одне!” Ніякій силі нас не зупинити. Бо сила жінки вища за усе!”До слова запрошено голову Союзу  українок м. Хирова Галину Потічну. У своєму виступі вона подякувала організаторам цього чудового зібрання і безмежно рада, що так чисельно поповнюється громада Союзу українок.

Довга, важка і трагічна історія, яка випала на долю наших союзянок. Вони були переслідувані, пройшли тортури за те, що не зреклися своєї віри, своєї мови, свого народу, своїх традицій. Не можна забувати людей, які все своє життя жили з любов´ю до України, до всього українського. Споконвіку земля українська славилася своїми жінками: княгиня Ольга, Анна-Ярославна – королева Франції, Єлизавета Гурлевич, яка поклала початок Києво-Могилянській академії, Олена Пчілка, Леся Українка, Марія Заньковецька, Соломія Крушельницька, Софія Русова, Наталія Кобринська,Ольга Басараб, Мілена Рудницька, Марія Адасовська, Олена Теліга.

Коли земля українська вкрилась безпросвітною пітьмою червоного терору, тоді виринула нова плеяда славних українських жінок, що об´єдналися в Союз українок. Союз українок – це особлива, громадська організація, яка існує у всіх куточках планети, де живуть українці.Наше сьогоднішнє завдання полягає в тому, щоби разом шукати шляхи залучення молоді до всього свого рідного, близького серцю, українського. ” Бо де живе українська жінка, там витає український дух”.

Образ Божої Матері, подарований союзянками міста Хирова, нехай стане оберегом осередку Союзу українок  смт. Нижанковичі.Із побажаннями натхнення, плідної праці, звернулася до присутніх союзянка із м. Добромиля пані Кокурова.

Люба Сембрак продекламувала свої вірші: “Жінці для щастя…”, “Вишию я рідну мову…”, а у виконанні союзянки Таїсії Бабинець прозвучали вірші “Жіноча доля”, “Якже Вам, Жінко” Атени Пашко. Учасниця ансамблю “Берегиня” Люба Барінова прочитала свій вірш “Калина”.

Символом СУ є верба і калина. Ансамбль “Берегиня” підготував чудову художньо-музичну композицію “Без верби і калини нема України”. Прозвучали легенди, вірші, пісні про ці символи.Відвідавши засідання відродженого осередку СУ смт. Нижанкович, ми можемо сказати, що нас усіх тут зібрала любов до нашої України,  її чарівної мови, душевної пісні, рідного слова, любов і повага один до одного.

Тож долучаймося до всього нашого, близького українського, не стіймо осторонь. Щоби ми могли сказати світові: “Ми – цивілізована нація ми – народ!”

Г. КОЧОРОВСЬКА, союзянка, завідувач бібліотеки м. Хирова.

Джерело: Голос Прикарпаття