Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!.. Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди!…

Цієї весни Шевченкове слово «іде між люди» особливо урочисто. 6 березня в Центрі культури “Вернісаж”, на тлі виставки Чернівецької обласної організації Національної Спілки художників України присвяченої 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка “У вінок Кобзареві”, відбулися Шевченківські читання Школи Шляхетних українок Чернівецького відділу Союзу Українок.

Шевченківські читання Союзу Українок-рояль

Геній Шевченка незбагненний. І через два століття його слова актуальні. Вони і є тією історичною правдою, яку ніхто не в змозі переписати, яку українці передають з покоління в покоління. Тож не дивно, що Шевченківські читання Школи шляхетних українок є відображенням того, як сучасна молодь розуміє Шевченка.

Шевченківські читання Союзу Українок перед телекамерами

Шевченківські читання Союзу Українок-інсталяція-бочка

Вірші дівчата обирали самі. Серед них «Минають дні, минають ночі», «Думи мої», «Заповіт», «Мені однаково», «Огні горять», «Реве та стогне…», «Сон» та інші відомі твори Тараса Шевченка. У них, як і у нашому сьогоденні багато болю, але багато надії і віри в краще життя для всього українського народу.

Підготовкою дітей до читань займалась Оксана Савчук – заслужена артистка України, солістка-вокалістка фольклорного дуету <<Писанка>>, випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Шевченківські читання Союзу Українок-підготовка

Приємний та несподіваний подарунок шляхетним україночкам зробила керівник Чернівецького видавництва «Букрек» пані Дарина Дарина Туз-Максимець. Кожна учасниця читань отримала у подарунок книгу про Шевченка та календар. Окрему підбірку творів самого Шевченка і про Шевченка від видавництва «Букрек» було передано у бібліотеку «Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей», у якому навчаються дівчата.

Шевченківські читання Союзу Українок-Букрек

Чернівецьке Інтернет-телебачення Чернівці-ТВ повністю відзняло подію і до 9 березня коли весь світ відзначатиме 200-ту річницю з дня народження Великого Українця, її можна буде побачити і їхньому сайті, і на офіційному сайті Всеукраїнської громадської організації Союз Українок.

Шевченківські читання Союзу Українок-дівчата

Шевченківські читання є традиційним заходом Чернівецького відділу Союзу Українок. Віримо, що і цього року ми зробили свій маленький внесок, аби Шевченкове слово “йшло між люди”.

Анна Глібка

Голова Чернівецького відділу Союзу Українок