Розділити тривогу та біль матерів Одеси, Слов’янська, Краматорська, Донецька, Харкова, які втратили своїх дітей, та сказати «ні» війні в Україні вирішили волинські матері.
7wАкція «Мами Волині за мир в Україні» відбулася 11 травня, у День матері, на Театральному майдані у Луцьку.

25w
Десятки волинських матерів разом із дітьми долучилися до акції, утворивши напис «Мами Волині за мир». Під час акції усім охочим роздавали синьо-жовті стрічки. Учасники акції вшанували матерів Небесної Сотні, які виховали синів, котрі поклали своє життя за майбутнє України.

4wПочесна членкиня Союзу українок України Тамара Раєвич, яка допомогла під час організації акції, зазначила, що День матері в Україні пов’язується із трьома іменами – Матір Божа, до якої кожен звертається у час лихоліть, Матір Україна – яка зростила нас та Мати земля, яка народила нас, дала нам життя.
Голова обласної організації Союзу українок Любов Ганейчук наголосила, що це свято відзначали на Волині до 1939 року, але під час більшовицької окупації його замінили чужими святами. Відродили святкування дня матері в Україні під час національного та духовного відродження. Вона зазначила, що це свято стосується кожної нації, держави та родини.

8w«Заходи до Дня матері заплановані та відбуваються у Луцьку. Наш науково-методичний центр культури Волині запланував акцію «Матері Волині за мир в Україні», розпочнеться концерт, паралельно заходи проводитиме студія «Ідея». Все ми робимо для громади, лучан, щоб, незважаючи на те, які події відбуваються у державі, вони завжди пам’ятали про матір, яка є святою на Волині та в Україні», – розповів начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук.

17w
Мами разом зі своїми дітьми пройшли від будівлі облмуздрамтеатру до стіни Небесної Сотні під звуки пісні «Пливе кача». Насамкінець білі повітряні кульки, що символізують янголів, відпустили у небо.

Джерело: Інформаційне агенство Волинські новини