Світова Федерація Українських Жіночих Організацій висловлює глибоке обурення діями терористів – викраденням та переміщенням на територію Російської Федерації  українського військового льотчика Надії Савченко, та незаконного її утримання у слідчому ізоляторі.

СФУЖО засуджує незаконне ув’язнення Надії Савченко на території Російської Федерації та закликає до негайного її звільнення, а також звільнення всіх заручників, яких тримають в Україні та Росії.

Савченко2

Нагадаємо, Надія Савченко була захоплена терористами у полон у зоні АТО на сході України у середині червня. Пізніше з’ясувалося, що вона перебуває під вартою в Росії. Там її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських тележурналістів, які, нелегально прибувши на територію України, у складі групи бойовиків висвітлювали їх напади на українських військових.

Тепер рішення про арешт української військової льотчиці Надії Савченко буде оскаржене в Європейському суді з прав людини. Найближчим часом її можуть етапувати до Москви.

Про це журналістам у Воронежі після засідання обласного суду сказав адвокат Микола Полозов. Він відзначив, що слідство у справі Савченко проводиться у Москві, і можна очікувати, що найближчим часом її переведуть з СІЗО у Воронежі до Московського слідчого ізолятора у Лефортово. «Справа розслідується у Слідчому комітеті РФ у місті Москва. Відповідно, після винесення апеляційною інстанцією своєї ухвали слідство вже не має жодної перешкоди для того, щоб етапувати Надію Савченко із слідчого ізолятора №3 у Воронежі до слідчого ізолятора, швидше за все, у Лефортово у Москві, де проходитимуть основні слідчі дії. Ми припускаємо, що це може відбутися найближчим часом», – сказав Полозов.

Крім того, адвокат підкреслив, що рішення Воронезького обласного суду буде оскаржено в Європейському суді з прав людини. «Оскільки сьогодні було засідання апеляційної інстанції на ухвалу суду першої інстанції, то у нас є можливість подати відповідну заяву до Європейського суду з прав людини. Також до Європейського суду вже подано заяву з боку України, і російська скарга згодом буде об’єднана з українською, такою, що має пріоритет. Це означає, що розгляд справи в Європейському суді пройде в найстисліші терміни», – сказав Полозов.

При цьому він додав, що зазвичай розгляд займає кілька років, але в даному випадку через міжнародний резонанс це відбудеться «в найстисліші терміни».

Зазначимо, сьогодні, 25 липня, Воронезький обласний суд відхилив апеляцію захисту і залишив під вартою Савченко до 30 серпня, відмовившись випустити її під заставу в 500 тис. рублів.

За матеріалами УНІАН