13 серпня о 9:00 по населеному пункту Переможне Лутугинського району Луганської області терористи завдали масованого вогневого нальоту із застосуванням БМ 21 ‘Град’. За даними українських військових обстріл провадився напряму з території Росії. Удар завдано виключно по житлових будинках, внаслідок чого багато мешканців села загинуло, а серед тих, хто вижив чимало поранених.

600x400Слід зазначити, що більшість населення в даному селі складають лемки – представники етнічної групи українців Карпат – насильно виселено з територій переданих Польщі Радянським союзом в 1945-47 роках. Лемки Луганщини єдині, хто зберіг повноцінно лемківську говірку (найбільш віддалену від літературної мови), а окрім того були зразком збереження українських традицій на Донбасі. Щороку до початку російської агресії на Луганщині, в цьому селі проходив фестиваль ‘Лемківська ватра’. Звісно, найманці Путіна та місцеве бидло з так зв. «ЛНР» не могло залишити в спокої таких осередок українства і активно взялись за його знищення. Перший обстріл села Переможне стався ще 29 червня, потім терористи обстріляли лемківське село з мінометів 31 липня. І ось нині чергова атака, попри те, що Переможне перебуває в де-факто нейтральній зоні, і не містить військових об’єктів. Тобто ми можемо по суті говорити про геноцид багатостраждального лемківського народу, на цей раз від рук Путіна та його посіпак з «ЛНР».

«Зентропа-Україна» закликає всіх читачів, хто має лемківське походження негайно поінформувати про даний факт геноциду лемків лемківські організації України та світу, та закликати до надання всякої можливої допомоги.