Нічого б цього не сталось, якби комусь не спало на думку, в наш час, знімати в Україні фільм з робочою назвою “По законам военного времени” – про «великую отечественную войну». В той час, коли наші хлопці ідуть на війну, наші волонтери з ніг падають, допомагаючи армії, вся країна вмивається сльозами, у Києві і Чернівцях знімається фільм про доблесну червону армію.

В головній ролі Олександр Панкратов-Чорний, який 11 березня підписав колективне звернення російської інтелігенції на підтримку дій президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо Криму і України. У документі, підписаному понад 500-та діячами культури РФ, йшлося про те, що “спільна історія і корені, культура і духовні витоки, фундаментальні цінності об’єднали нас (Україну і Росію – ред.) назавжди… Тому ми твердо заявляємо про підтримку позиції президента по Україні і Криму”.

mvcg61_600x385
Останні події на Сході України – пряме військове вторгнення Росії – ніяк не змінили переконання актора. “Да бросьте вы все! Украина будет присоединяться к России – и я тоже подпишу! Потому что я люблю эти народы. У меня половина – предки по отцу – черниговские, а по матери – с Дона. Я люблю Крым, люблю Украину, да… А не будет присоединяться – ну, не буду спорить, это желание народа…” – сказав Панкратов-Чорний у інтерв’ю Івано-Франківському КУРСу буквально в переддень зйомок.

Отже, 14 вересня волонтери координаційного центру «Буковина – українському війську», застали у дворику ОДА, де розташований їх штаб, наступну картину:

Kino i moskali CZ (2)

Kino i moskali CZ (13)

Kino i moskali CZ (28)

Як має на це реагувати серце патріота-волонтера, або просто патріота, українця? Реакція не забарилась, а режисером цього сценарію стало саме життя. Описала ж і сфотографувала всі події активна волонтерка КЦ «Буковина – українському війську», жінка-українка Наталія Бочарова. Текст з її сторінки у facebook подаю майже без змін.

Отже, саме цього дня чернівецькі РУХівці відзначали 25-ліття організації, але на заклик волонтерів КЦ «Буковина – українському війську» відгукнулися. Тож, всією колоною, під українськими прапорами, з повстанськими піснями прийшли виказати свою шану і любов «великому» артисту. На щастя у нас ще залишились очевидці тих часів. Воїни УПА – живі легенди в колоні “Народного руху», під пісенний супровід ансамблю ” Гомін”, а точніше – закидати яйцями Сашу. І правильно! Нема чого заробляти гонорари на тій землі, яку зневажаєш!

Артисти злякалися гучних повстанських пісень і повтікали на задній дворик. Охорона не пускала. Але коменданту Дмитру прийшлось вибирати, або він захищає москалів, або допомагає патріотам. Дмитро – наш козак. Вибрав друге. Правда тримався за серце.

Нас пустили у дворик і ми висказали свою позицію. І ще сказали, що ми, українці, цивілізована, європейська нація. Ми не є варвари і кидатися яйцями і псувати реквізит не будемо. Ми просто передали таємну зброю (від якої упав наш б.у. президент), аби завтра артисти поснідали яєчнею і пам’ятали нашу гостинність. Дружно заспівали Гімн і покинули двір ОДА під гасла – Слава Нації!

Kino i moskali CZ (33)

Kino i moskali CZ (12)

Kino i moskali CZ (29)

Kino i moskali CZ (40)

Не встигли залишити у спокої знімальну групу мужні воїни, як прилетіли ніжні голубки з “Союзу Українок”. Вони обурювались по-жіночому. Розумно і виважено. Написали лист до актора РФ Панкратова-Чорного, який підтримує політику Путіна і знімається у фільмі в Чернівцях, з проханням донести до розуму «великого пу», що ми не хочемо війни і нема чого безцеремонно заходити у наш дім і ґаздувати. А то голубки можуть перетворитись на левиць і тоді…

Kino i moskali CZ (9)

Kino i moskali CZ (10)

Kino i moskali CZ (26)

Kino i moskali CZ (36)

Лист передали актору. Потім гості написали на прапорі побажання Герою з “Айдару”, який завтра відправляється в АТО.

Kino i moskali CZ (35)

Комендант Дмитро знову тримався за серце, але уже не сильно. Розтанув від жіночих чар.

А жінки виявили бажання працювати волонтерами у КЦ. Недарма говорять, що українки найкращі. Таки правда! Слава українським жінкам!

Kino i moskali CZ (14)

Поки артисти відходили від відвідувачів, а Дмитро пив валер’янку до будівлі ОДА під’їхав синій бус і з нього вийшов такий собі Ахілес… Мужній, Сильний. Досвідченим волонтерським оком ми зразу визначили, що він вернувся звідти. Зразу побігли спілкуватись. Цей Герой прибув в наше місто з батальйону “Донбас”. до дружини, яка була у відрядженні у Чернівцях і працювала на знімальному майданчику (так, так – у дворику ОДА). Цікаво спілкувались, розпитували, слухали, дізнавались з перших вуст про все-все-все…

Kino i moskali CZ (4)

Kino i moskali CZ (5)

10431502_944032995610441_3935796719795363009_n

Ми щиро дякуємо усім патріотам, хто брав участь у цьому дійстві. Панкратов-Чорний повезе свої яйця у московію уже завтра. Сподіваємось, що прочитає послання українських жінок і донесе суть до свого «великого пу».

Kino i moskali CZ (30)Павло буде працювати і допомагати армії разом з нами. Завтра в АТО поїде воїн з Донбасу. Будемо молитися, аби він повернувся живим і неушкодженим. На дорогу Павло наліпив йому на авто наліпок, волонтери КЦ ” Буковина-українському війську” заправили авто, подарували куфайку, яку він просив і передали листи, обереги і малюнки від дітей Буковини бійцям батальйону ” Донбас”, а також наш прапор .

10626662_944033635610377_8490722930542777103_n

Під час з’йомок ніхто не постраждав. Особливу подяку хочемо висловити коменданту будинку з левами Дмитру, за розуміння і співпрацю (пачку заспокійливих таблеток видано).

10174913_943572422323165_4027109436223230746_n

А закінчити цю історію пані Наталія пропонує словами нашого гостя з Донбасу: “Украинцы- великая нация. Мы – непобедимы!”

Слава україні! Слава Нації!

За матеріалами facebook-сторінки Наталії Бочарової підготувала Анна Глібка – голова Чернівецького відділу Союзу Українок.