В Чернігові пройшли  культурно-мистецькі заходи присвячені 150 роковинам  з дня народження видатного українського письменника, класика рідної української національної літератури, неперевершеного майстра українського художнього слова, видатної  особистості тісно пов’язаної з древнім та вічно молодим Черніговом. Щирого патріота України. Засновника та першого керівника (1906р.) Чернігівської «Просвіти». Активного діяча націоналістичного «Братства Тарасівців» –  Михайла Коцюбинського.

Зокрема, 17 вересня на могилі письменника на Болдиній горі відбувся урочистий мітинг, участь у якому взяли Чернігівський відділ Союзу українок,  керівники області та міста, представники громадських організацій, творчої інтелігенції, громадськість.

Присутні поклали квіти до пам’ятника письменнику, ім’я якого назавжди увійшло до золотого фонду української класичної літератури.

На мітингу-реквієму виступив правнук письменника Ігор Коцюбинський, офіцер-фронтовик АТО, ніс службу на сході. Ігорю дали відпустку з фронту з нагоди ювілею – 150 річчя з дня народження прадіда-класика української літератури Михайла Коцюбинського.

У виконанні капели бандуристів імені Остапа Вересая та Чернігівського академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм прозвучали улюблені пісні Михайла Коцюбинського.

Ввечері  у обласному муздрамтеатрі відбулося вручення Премії ім.. М. Коцюбинського цьогорічним Лауреатам – 2014 року, серед яких чимало достойних людей та митців Чернігівщини.

Вагомим внеском у цьогорічне пошанування імені та спадщини М. Коцюбинського була всеукраїнська науково-практична конференція «М. Коцюбинський. Погляд з ХХІ століття», проведена в літературному музеї заповіднику М. Коцюбинського спільно з Чернігівським Національним педагогічним університетом ім.. Т.Г. Шевченка.

«Михайло Коцюбинський прожив невелике земне життя (неповних 49 років), але встиг написати чимало знакових творів для прославлення рідної української мови, культури, минувшини. Згадати хоча б безсмертний твір «Тіні забутих предків», він був екранізований і поза сумнівом став знаковим для України. Саме на його прем’єрі, протестуючи проти тогочасних арештів української інтелігенції, велети духу Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл виявили силу волі і нескореності комуно-тоталітарному московському режимові.

«Зведись народе і простягни руку по свою правду, як сам не візьмеш ніхто не дасть». Хіба не актуальні ці слова нині, коли той хто називав себе «старшим братом» чинить як кривавий кат-окупант. Вже чимало української молоді полягло в АТО за волю матері України.

Хіба маючи таких патріотів сучасності ми можемо не перемогти лютого ворога? Мусимо чітко усвідомити, що ми українці відстоюємо власну Свободу, захищаємо власну землю, пропагуємо власну українську мову, літературу, культуру, «несфальшовану», правдиву  національну українську історію, щоби уникнути помилок і не повторювати їх ніколи. Ми переможемо з нами Господь і мати Україна» – зазначила заступниця голови Чернігівського відділу Союзу українок п. Антоніна Коцюбинська, яка із славного роду Коцюбинських.

111

5544

5576

5578

5580

5585

5608

5649

5664

Прес-служба Чернігівського відділу Союзу українок