Восьмий рік поспіль у Чернівцях, до Дня народження української письменниці Ольги Кобилянської, відбувається вручення однією з найпрестижніших у краї нагород – Міжнародної премії імені  Ольги Кобилянської.
У 2014 році  цю премію отримала наша союзянка, стипендіатка СУА,  вчителька української мови і літератури, вишивальниця  - Олена Матковська. Вона зробила глибоке дослідження творчості Ольги Кобилянської, а вишиті рушники, сорочки, серветки та картини яскраво демонструють її особистий неповторний талант української жінки-трудівниці.
20141128_115448
905517_893262657373544_5198822087615576939_o
Ще два номінанти, які отримали цьогоріч нагороду, лише підкреслюють її значущість.
Олена Матковська (4)
Це прекрасна, відома чернівецька художниця, Лариса Куваєва. Кожна її картина це дивотвір людської душі. Водночас засновники премії особливо відмітили її портрети Ольги Кобилянської. Портрети, на яких зображено її молодість та поважний, зрілий вік де Кобилянська немов поглядом просить сучасників: «Згадуйте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла, і золотої нитки не згубить…».
Олена Матковська (3)
Румунський письменник та перекладач, член Союзу українців Румунії Іван Кідіщук відомий своїм літературним доробком. Однак, премію отримав саме за переклад творів Ольги Кобилянської на румунську мову. Зокрема  вистави “Царівна” прем’єра якої, з великим успіхом, відбулась у переповненій залі театру Румунського міста Ботошани, яка вміщує 700 глядачів. Ця вистава мала великий успіх і в Чернівецькому театрі.
Слід відзначити, що заснована редакцією «Буковинське віче» і готельним комплексом «Буковина» літературно-мистецька премія імені Ольги Кобилянської  об’єднала цілий пласт сучасних високопрофесійних митців слова, пензля, рукотворного ремесла, які утримують високий рівень національного мистецтва, українського духу та є визначальним чинником у вихованні плеяди молодих митців, створення сучасної буковинської школи на зразках традицій та новітніх тенденцій.
У публікації використані фото Степана Карачко