20 листопада 2014 року на базі Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів відбулася конференція, присвячена 155-літтю з дня народження відомого українського політика та громадського діяча, доктора права та першого прем’єр-міністра ЗУНР Костя Антоновича Левицького.

image (4)У цьому просвітницькому заході взяли участь учні 9-11 класів та вчителі Тисменицької школи. З тематичними доповідями виступили учениця 11-Б класу Вероніка Харевич, кандидат політичних наук, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації Андрій Татарин, голова Союзу українок Коломийщини, керівник Школи шляхетних українок м. Коломия Марія Гнатюк. Виступи супроводжувалися історичною мультимедійною презентацією.

image (6)

Кость Левицький – виходець з м. Тисмениця, син священика і представник шляхетного українського роду. Він отримав блискучу як для ХІХ століття освіту (Станіславівська гімназія, правничі факультети Львівського та Віденського університетів). Починав свій професійний шлях як талановитий адвокат, активний громадський та кооперативний діяч. Активну діяльність у справі захисту українських інтересів він здійснював як депутат австрійського парламенту та Галицького крайового сейму.

Високий авторитет Костя Левицького в українському галицькому суспільстві, його входження до найвищого рівня української політичної еліти Галичини пояснювалось як вмілою побудовою політичної кар’єри, професійними та громадсько-політичними зв’язками й оптимальною для тогочасного політика юридичною освітою, так і його особистими якостями – працьовитістю, амбіційністю, вмінням шукати компроміси.

Його світлій пам’яті присвячені праці та науково-публіцистичні  розвідки відомих на Прикарпатті краєзнавців та науковців – Степана Гаврилюка, Ігоря Андрухіва, Степана Сворака, Володимира Ковалика, Ярослава Оленчука. Пам’ять про Костя Левицького гідно вшановується у рідному місті – Тисмениці: на будівлі музею історії розміщена меморіальна дошка, одна з центральних вулиць названа на його честь.

Чудово доповнили наукову атмосферу заходу мистецькі виступи вокального ансамблю «Веселка» районного Будинку дитячої та юнацької творчості (художній керівник – Мирослава Василюк) та учениці 9-Б класу Марти Бриндзей.

image (5)

Не обійшлося цього дня й без подарунків: Тисменицька школа та районна організація Союзу українок отримали підбірки історичної літератури від пані Марії Гнатюк – голови Союзу українок Коломийщини. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з історико-краєзнавчими працями прикарпатських авторів.

image (1)

Підвели підсумки конференції співорганізатори – директор Тисменицької школи Марія Люта та голова районної організації Союзу українок Ярослава Підлуська, які наголосили на важливості вивчення історії рідного краю та патріотичного виховання учнівської молоді.

image (7)

image (8)

Тисмениця – давнє місто, з якого походять відомі в Україні та світі люди. Тож захід пам’яті Костя Левицького – «перша ластівка» у комплексі заходів з вшанування великих земляків.