19 грудня 2014 року Чернігівський відділ Союзу українок традиційно провів свято Святого Миколая, відроджене в м. Чернігів  на початку 90-х років славної пам’яті засновницею Чернігівського відділу Союзу українок п. Раїсою Решетнюк-Костарчук,  улюблене чернігівськими дітьми.

В День Святого Миколая Чернігівський обрядовий гурт Союзу українок з обрядовою програмою «Святий наш, Отче Миколаю» завітав до Чернігівських загальноосвітніх шкіл №1 та № 10; до центру розвитку дитини “Янголятко”; центру соціяльно-психологічної реабілітації дітей «Надія», а також  до музею-заповіднику ім. Михайла Коцюбинського,  де чекали дітки з багатодітних сімей, діти-інваліди, одинокі матусі з малечою.

Ведуча п.Ольга Миненок розповіла дітям про Святого Миколая, про традиції святкування в Україні. На свято завітали Святий Миколай з янголами, чорт-Антипко.

Під час заходу звучали гарні поздоровлення та побажання, лунали пісні для усіх присутніх, а завершилося свято спільною колядкою. Адже, вважається, що саме з цього свята дозволяється колядувати.

Святий Миколай подарував дітям книжечки, іконки, хрестики, солодощі, а також печиво у вигляді «миколайчиків», котрі випекли чернігівські союзянки.

19 грудня – День Святого Миколая. У цей день чемні, виховані, добрі діти отримують від Миколая Чудотворця дарунки. Вони знаходять їх під подушками, бо Миколай приносить їх таємно і несподівано діткам, які добре вчаться, допомагають батькам, не ображають один одного і  моляться Богу, а неслухняним дітям святий Миколай приносить різочки.

Святий Миколай народився 280 року в Патері, в Малій Азії. Його батьки старанно і з любов’ю виховували свого єдиного сина, що зростав гарним хлопчиком, а, ставши дорослим, вирішив бути священиком. Існує легенда, що був дуже багатий чоловік, а щастя не мав все одно. Мав він дуже добре серце і вирішив усе своє майно роздати бідним людям. І найближчої ночі набрав повну торбину усякої їжі, одягу і грошей, непомітно вибрався Миколай з повною торбиною і клав її біля дітей, які спали. Ранком побачив Миколай з даху свого дому, як раділи бідні дітки тій торбині. І став дуже щасливим від того, бо він зробив добро людям. І від того часу кожного року 19 грудня в день свого народження сходить на землю Святий Миколай і розносить  дарунки чемним дітям.

Ой, хто,  хто  Миколая любить,

Ой, хто,  хто  Миколаю служить.

Тому Святий Миколай

На всякий час помагай

Миколає, Миколає.

Ой, хто,  хто  к ньому прибігає,

На поміч його призиває.

Той все з горя вийде ціло,

Охоронить душу й тіло

Миколає, Миколає.

Миколає, молися за нами

Благаєм тебе зі сльозами.

Ми тя будем вихваляти,

Ім’я твоє величати

Навіки, навіки

Ой глянь, глянь на Вкраїну рідну,

Ой глянь, глянь на змучену бідну.

Проси в Бога ти ії долі,

Хай пошле нам щастя й волі

Навіки, навіки

Ой проси долі для Вкраїни

Ой нехай встане із руїни.

В правді й долі хай вітає,

В щасті й волі хай засяє.

Миколає, Миколає.

IMG_3978

IMG_3980

IMG_3987

IMG_3990

IMG_3998

IMG_4008

IMG_4011

IMG_4014

SAM_3263

SAM_3267

Голова Чернігівського відділу СУ Ольга Миненок.