10 грудня 2014 року з ініціативи Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру та Всеукраїнської громадської  організації Союз Українок відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Медичні та психологічні аспекти профілактики шкільної дезадаптації».Захід відбувся за участю  Львівського  національного  медичного  університету  ім. Данила  Галицького, кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО, кафедри психології Українського Католицького Університету, кафедри менеджменту економічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

IMG_2540

У конференції взяли участь: завідувач обласним центром практичної психології та соціальної роботи  Ігор Корнієнко, головний позаштатний спеціаліст з дитячої психіатрії Департаменту ОЗ ЛОДА Марія Люсак, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ЛОДА Марія Васюник. З вітальним словом перед учасниками конференції виступила голова ВГО Союз українок,  головний лікар КЗ ЛОДПНД  Ореслава Хомик.

IMG_2554

Завідувач кафедри психології УКУ, к.п.н Галина Католик розповіла про дефіцити компенсаторних можливостей дітей молодшого шкільного віку.  Проблематику соціально-психологічних компонентів адаптації дітей до навчально-виховного процесу висвітлила колега з Києва к.п.н. Анастасія Тінякова, старший науковий співробітник НМЦ практичної психології і соціальної роботи.

Лікарі психоневрологічного диспансеру Мар’яна Нартікова та Соломія Кордоба (ініціатор розгляду проблеми) поділились власним досвідом та дослідженнями проблем якості життя дитини у сучасному світі, основних симптомів порушеної адаптації школяра та критеріїв готовності до навчання у школі. Серед доповідачів були вчитель молодших класів  школи № 37  Ірина Гелюта та голова міського осередку Союзу українок Галицького району м. Львова, директор НВК «Школи – гімназії «Галицька» Оксана Цура.

IMG_2617Головний позаштатний спеціаліст зі шкільної та підліткової медицини Департаменту ОЗ ЛОДА Оксана Мороз звернула увагу присутніх на збільшенні психосоматичних захворювань у дітей молодшого шкільного віку, а логопед  диспансеру Вероніка Пляцко – на мовленнєві ознаки готовності дітей до школи.

IMG_2584

Учасники конференції вважають, що вирішення проблем шестиліток у школі і розробка адаптованої до віку програми початкових класів є не просто актуальними, а життєво необхідними. Відповіді МОН і МОЗ України на листи ініціативної групи щодо цих питань, ініціатори конференції вважають недостатньо обґрунтованими. Відповідальні особи МОН і МОЗ України повинні повернутися обличчям до порушеної проблеми і найближчим часом винести на широке обговорення перегляд програми початкових класів, а надалі, можливо,  і загальноосвітню шкільну  програму задля збереження здоров’я наших дітей.

Завершилась конференція обміном досвідом між фахівцями медичної, педагогічної та психологічної галузі і прийняттям резолюції, яка буде надіслана до відповідних Департаментів МОН та МОЗ України.