На засідання присвячене початку роботи Проекту «Домашня мануфактура» у Косові були запрошені Глова Союзу українок України Ореслава Хомик разом з керівником Всеукраїнського проекту «Домашня мануфактура» Оксаною Сокол, головою СУ Івано-Франківщини Уляною Шведюк та Надією Сенюк.

засідання учасниць Проекту у Косові (1)

Засідання учасниць Проекту у Косові

Заслуговує уваги та поширення ініціатива союзянок Косівщини щодо надання підтримки жінкам, які залишилися без роботи, шляхом залучення їх до програми «Домашня мануфактура». З давніх-давен Гуцульщина, зокрема Косівщина, багата самобутньою культурою та працьовитими творчими умільцями. Народне мистецтво розвиває національну свідомість народу, віддзеркалюючи його душу, традиції та цінності, побут і пристрасті.

Аби не втратити нашу самобутність, традиції та декоративно-ужиткове надбання багатьох поколінь, популяризувати народні промисли, а надалі – підвищувати рівень знань майстрів з розвитку  власної справи, і започатковується цей Проект. Сподіваємося, що Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв сприятиме цій справі. У всьому світі поціновується і шанується продукція вироблена своїми руками, так званий Handmade, чим дуже багаті українські землі.

Голова СУ Косівщини пані Ганна Богдан разом із заступницею пані Катериною Сусак з болем і захопленням водночас розповідали про талановитих мешканців краю, про те, як складно зараз вирішується питання працевлаштування, внаслідок чого велика частка населення, а, особливо, жінок змушені виїжджати на заробітки аби утримувати сім’ї. Ореслава Хомик зауважила, що підтримка жінки-українки була і буде прерогативою діяльності організації і з Божою допомогою проект «Домашня мануфактура» розпочинається, на що вона надала стартовий капітал. Чималу валізу подарунків для розвитку справи передала косів’янкам голова СУ Івано-Франківщини Уляна Шведюк.

Цього ж дня СУ Косова поповнився молодою союзянкою, Уляною Сорохан, яку урочисто прийняли до своєї організації.

Особливим дарунком косів’янкам від голови СУ України була ікона святої великомучениці Варвари, освячена о. Севастіяном Дмитрухом у церкві Климентія Шептицького у Львові (де урочисто стартував Проект) 17 грудня, саме на Варвари. Адже Свята є покровителькою рукоділля.

керівник Програми пані Оксана Сокол та пані Ганна Костів

Керівник Програми пані Оксана Сокол та пані Ганна Костів

Дорогою до Львова союзянки навідалися до мами нашої голови пані Ганни Костів, яка, довідавшись про такий Проект, висипала перед головою Програми цілий міх ниток до вишивання і передала їх на започаткування доброї справи.

Пресслужба  СУУ

P.S. Програма розпочинається на голому ентузіазмі. Проте, ми віримо, що знайдеться багато бажаючих матеріально підтримати Проект.  Бо як сказав на презентації Програми відомий колекціонер і шанувальник мистецтва Іван Гречко – велику справу започатковують союзянки.