25 грудня 2014 року відбулася Координаційна рада Львівської міської громадської організації «Союз Українок» за участю голови Всеукраїнської громадської організації Союзу Українок Ореслави Хомик, голови ЛМГОСУ Ксенії Базилюк, голів та членкинь осередків міського відділу Союзу Українок.

Координаційна рада Львівської міськоїГолови осередків склали звіт про свою роботу протягом року. Першочерговою роботою кожного з осередків була опіка бійцями з зони АТО та пораненими: членкині збирали гроші на потреби армії, шили білизну, купували і переправляли бійцям одяг, харчі, ліки, засоби гігієни, буржуйки, передавали прапори. Відвідували хворих у госпіталі, приносили їм ліки, харчі.

Поряд з цим членкині Личаківського осередку співпрацювали з центром Народної Допомоги, який опікується жінками без постійного місця проживання, які мають проблеми соціального характеру. Оксана Цура, що є головою «Галицького» осередку розповіла, що членкині з її осередку пекли солодощі, продавали їх і зібрані кошти відправляли на потреби Армії. Також брали активну участь у роботі «Школи Шляхетних Українок», яка функціонує на базі СШ №72 і куратором якої є заступниця голови Союзу Українок України п. Ростислава Федак.. Голова осередку «Левандівка» Лариса Середа розповіла, що комплекти теплої білизни для бійців АТО відправляли через Самооборону. Крім того, члени цього осередку активно співпрацюють з молоддю. Кубишин Стефанія, голова осередку «Термоприлад» звітувала, зокрема, про те, що членкині з її осередку збирали речі та продукти для дитячого будинок в с. Лаврів, Старо-Самбірського району

Детальний звіт про роботу склала заступниця голови ЛМГОСУ Марія Омельченко ­ – організатор і куратор проекту «Школи вишуканих манер». Цей проект уже другий рік функціонує на базі училища ресторанного сервісу і туризму. До роботи в проекті залучались відомі лікарі-гінекологи, лікарі-психологи, правники, модельєри. Учні із зацікавленням беруть участь у проекті.

ЛМГО СУ впродовж звітного періоду випускала щомісячну газету «Посестра». Також надруковано «Календар пам’ятних дат» на 2015 рік. Міський відділ СУ брав участь у всеукраїнському конкурсі «Мій рідний край». Проведено два міських конкурси серед учнівської молоді міста. Один – «І пісня, і слово, Матусю, тобі» був приурочений Дню Матері, другий – «Слава Україні! Героям слава!» – присвячений 95-річчю створення Української Галицької Армії, 100-річчю створення Легіону Українських Січових Стрільців, Небесної Сотні Євромайдану та учасникам АТО. Також брали участь у смаколицькому флешмобі – пекли різноманітні солодощі та годували поранених бійців, що лікуються у госпіталі.

Голова Всеукраїнської громадської організації Союзу Українок Ореслава Хомик ознайомила членів ЛМГОСУ з роботою обласних осередків. Зокрема, було повідомлення про те, що Чернівецький відділ СУ розпочав реалізацію програми «Домашня мануфактура», а Косівська організація СУ на Івано-Франківщині ґрунтовно береться до тої справи, розробивши довготривалу Програму.  Проект є одним з пунктів плану роботи Союзу українок на 2014 рік. Ідея має глибоке коріння та продовжує традиції господарської кооперації, яка була одним з напрямків діяльності організації з моменту її заснування.

Крім того, пані  Ореслава довела до відома інформацію про засідання ВКР СУУ, яке відбулося 13 грудня у Києві, про прийняту Ухвалу та про план основних заходів нашої організації на 2015 рік.

За горнятком чаю союзянки подякували Богові за рік прожитий, дякували одна одній за співпрацю і просили Бога  благословити рік прийдешній.

Ірина Каторож, заступниця голови ЛМГО СУ.

P.S. Фото пані Олени Парсукової