У неділю, 25 січня та понеділок 26 січня  на Центральній плоші міста Чернівці відбулись акції протесту проти незаконного утримання в російському СІЗО української військової льотчиці, народного депутата України, Надії Савченко.
Два дні поспіль небайдужі чернівчани збирались, аби  висловити свою громадянську позицію. Хвилиною мовчання містяни вшанували пам’ять людей, які загинули на сході України.

FreeSavchenko

Кожна союзянка, під час акції 25 січня, тримала в руках плакат з гаслом “‪#‎FreeSavchenko‬“.  Голова Чернівецького відділу Анна Глібка у своєму виступі зазначила, що Світова Федерація Українських Жіночих Організацій  закликала українців всього світу 26 січня  долучитися до проведення Міжнародного дня підтримки Надії Савченко.

Громада міста підготувала звернення до міжнародної спільноти з вимогою:

- визнати Путіна і його пряме оточення військовими злочинцями та піддати під Гаазький трибунал;

- Парламентській асамблеї Ради Європи не надавати дозволу на зняття депутатської недоторканності з Надії Савченко та вжити всіх засобів впливу до РФ, які змусять російську владу звільнити військовослужбовців, котрі незаконно утримуються на території Росії, позбавлені захисту своїх прав і свобод;

- Визнати ДНР і ЛНР терористичними організаціями;

- Виключити РФ з членів РАДИ безпеки ООН та позбавити її права вето, оскільки вона є спонсором міжнародного тероризму і створює загрозу в системі світової безпеки;

- Від світової спільноти посилити санкції стосовно РФ і вимагати негайного припинення терористичних та сепаратичних угрупувань на Сході України.

Учасники заходів мали змогу підписатись під зверненням громадян до Парламентської Асамблеї Ради Європи з вимогою вплинути на РФ щодо якомога швидшого звільнення Надії Савченко. Загалом зібрали понад чотири тисячі підписів.

Нагадаємо, Надія Савченко була захоплена терористами у полон у зоні АТО на сході України у середині червня. Пізніше з’ясувалося, що вона перебуває під вартою в Росії. Там її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських тележурналістів, які, нелегально прибувши на територію України, у складі групи бойовиків висвітлювали їх напади на українських військових.

Наразі народний депутат України, Надія Савченко уже п’ятий тиждень голодує, опротестовуючи своє незаконне утримання в російському СІЗО.

1

20150125_131128

20150125_131134

 

IMG_20150125_131330

20150125_132547

фото "Молодий Буковинець"

фото “Молодий Буковинець”

фото "Молодий Буковинець"

фото “Молодий Буковинець”

фото "Молодий Буковинець"

фото “Молодий Буковинець”

IMG_20150125_131801