«Жіноче і чоловіче – це вічна тема, про це будуть говорити завжди», – так коротко резюмувала свій виступ завідувач кафедри психології Галина Католик. 11 лютого вона провела відкритий семінар Лекторію Союзу Українок Америки «Жінка в чоловічому світі. Глибинно-психоаналітичний контекст».

уку католикЗа словами Галини Католик, на таку тему її надихнула книга, написана ще наприкінці ХІХ ст. Отто Вейнінгером «Стать і характер». Саме там мало не вперше була дана спроба науково обґрунтувати особливості сприймання світу чоловіком та жінкою. Як приклад такої різниці Галина Католик навела той факт, що чоловіки значно гірше сприймають жіночий голос. Відтак коли в хлопців-підлітків починається гормональне дозрівання, дуже часто це стає причиною того, що вони перестають адекватно сприймати інформацію від жінки-вчителя. Це може бути однією з причин відставанні в навчанні.

В сучасній Україні різниця в сприйняті проявилася на емоційному рівні. Галина Католик, як практикуючий психолог, розповіла, що до неї дуже часто звертаються жінки. Через події на сході України і свою чуттєву емоційність в декого з них почалися проблеми зі сном. А це (недостатня кількість сну) ще одна причина для виникнення стресу. В той же час чоловіки по іншому сприймають цю ситуацію, яка має інші прояви в їх емоційному стані.

«Для чоловіка і жінки світ і простір несуть зовсім різне емоційне забарвлення. І зовсім різне включення в цей простір», – зазначила психолог.

Разом з різним сприйняттям світу, в чоловіків і жінок різниця і підхід до сексуальності. Для чоловіків – це лише додаток для їх особистості. В той час як для жінки – це їх єство. Але ця сексуальність переходить також і в материнство.

Щодо жінок, то як зазначила Галина Католик, вони доволі легко адаптуються до будь яких умов. І в залежності від того, яка буде «мода на жінку» в конкретну епоху, такий стиль поведінки вони будуть дотримуватися. Якщо світ «вимагатиме» відмовитися на деякий час від материнства, вона на це піде. Але так само легко повернеться до нього невдовзі.

Ще одна з відмінностей між чоловіком і жінкою – це специфіка їх енергій. Для чоловіків – це прагнення до згортання в точку, коли є ціль, до якої вони прагнуть. Специфіка жіночої енергії – це відкрите, це безмежний простір, яке саме по собі, не має ні напрямків, ні кордонів.

укуДжерело: ucu.edu.ua