2 лютого Світова Федерація Українських Жіночих Організацій звернулась до Надії Савченко із закликом припинити голодування. 5 лютого героїчна українська льотчиця, відповіла на лист від СФУЖО, вкотре підтвердивши, що належить до тих непересічних українок, для яких доля рідного народу понад власну безпеку.

Лист Савченко до СФУЖО

Відповідь Надії Савченко до СФУЖО

Щиро дякую Вам Українки Світу!

Я щаслива, що, не дивлячись на такі умови, в яких я зараз опинилася, це надало мені можливість спілкуватися з такими сильними, мужніми жінками, щирими українками, як ваша організація.

Я вже неодноразово переконувалася в тому, що українські жінки – найсильніші у світі, не дарма ж ми спадкоємиці сарматок – прадавніх амазонок, що жили на території теперішньої України. Правильний генетичний код в нас закладений.

В мене мати дуже сильна жінка, і батько був сильним, здоровим, українським чоловіком. Моя сестра Віра теж дуже сильна людина, в багато чому навіть сильніша за мене!

Я добре знаю історію героїчних українських жінок – політв’язнів закатованих Радянською системою.

Свого часу, мені тоді було, напевно, років дев’ятнадцять, я грала роль, в аматорському студентському театрі, одної такої героїні – львівської дівчини політв’язня. (можливо навіть запис десь залишився цієї театральної постанови, треба буде пошукати). Наш театр називався „Сварга“, наша режисер сама писала сценарії. То була дуже духовно сильна і трагічна роль. Я якраз грала ту дівчину львів’янку, коли вона сиділа у в’язниці, тоді ще й гадки не мала, що мені самій випаде така доля, бути закатованою, тепер уже безчесною брехливою російською системою судочинства і знущань над людиною.

Мені відома доля багатьох героїчних українок, дуже не легка їх доля. Я намагаюся бути гідною їх пам’яті і гідною дочкою своєї прекрасної української землі!

Я буду сильною і витримаю стільки скільки Бог дасть сили. Але я не зраджу своїм принципам, не зраджу віру людей в мене і не порушу свого слова! Голодування я не припиню до дня повернення мене в Україну, чи до останнього дня життя в Росії! Для мене вся Росія – це в’язниця. Я в цій, дуже гарній країні, як багато хто говорить, вперше і відразу в тюрмі. Отож краси її просторів не бачу.

Дуже дякую Вам за підтримку мене і участь в акції #FreeSavchenko. Вірю ми витримаємо усе – бо ми разом!

Ваша Надія Савченко

05.02.2015р.

Наразі Надії продовжено арешт до 13 травня.
Після засідання Московського суду у справі української льотчиці Надії Савченко, що відбулося 10 лютого,  залишилися малюнки, які вона встигла намалювати прямо в залі суду. Малюнки, які виклав у Twitter її адвокат Марк Фейгін, зображують українську тематику і супроводжуються підписами українською мовою. На одному з малюнків Надії зображена дівчина в українському національному одязі і написані слова подяки всім, хто підтримував льотчицю. “Дякую добрим людям! Щиро дякую за підтримку”, – заявила Надія.
Малюнок Савченко1

За матеріалами: wfuwo.org та expres.ua