1 березня, у Львові на пл. Ринок біля входу до Львівської міськради пройшла акція в підтримку української льотчиці, Надії Савченко. А вже у понеділок, 2 лютого Президент присвоїв їй звання «Герой України»

1 березня Львів ОХОрганізаторами протестної акції, яка пройшла під гаслом «Надії волю», виступили Союз українок, Ліга українських жінок, Товариство імені Олени Теліги,  «Просвіта». Плакати з написами «Ти нам потрібна живою», «Надіє, твоє життя – безцінне. Не голодуй!», «Волю Надії Савченко» союзянки підготували у переддень на засіданні Проводу організації. Підтримати незламну українку прийшли поети та письменники, активісти громадських організацій, мистецьких товариств та представники влади Львова.

Орислава Хомик, голова Всеукраїнської громадської організації “Союз українок” наголосила: “Надіє, ми звертаємося сьогодні до тебе і вимагаємо припинити голодування, бо ти потрібна Україні. Ми знаємо, що твої переконання є стійкими і незламними, і ставати на рівень ворога немає сенсу: цей ворог ниций, терорист”.

На віче була присутня 97 річна союзянка, яка побувала в камері смертників під час німецької навали, пані Ірина Шуль, яка в свій час героїчно боролася і вистояла, дожила до такого поважного віку. Україна багата на таких славних дочок і синів. Надія з гідністю перейняла естафету від героїв попередніх поколінь.

Міський голова Андрій Садовий, який був присутній на заході, висловив впевненість у якнайшвидшому звільнені кремлівської бранки: “Сьогодні весь світ разом з Надею. Я переконаний, що вона буде на волі, повернеться і буде нас надихати. Ніщо не зможе побороти сильну українську жінку”.

Також 1 березня у всіх львівських храмах відбулись Служби Божі за здоров`я і життя кремлівської бранки Надії Савченко. Віряни моляться за якнайшвидше визволення мужньої українки. Бо сила молитви мільйонів українців, людей в усьому світі — це єдине, що сьогодні підтримує сили Надії»,— зазначив священнослужитель УГКЦ отець Ігор.

Слід зауважити, що подібні акції відбулися не лише в багатьох містах України, а й у США, Канаді, Італії і навіть Росії. Головною вимогою протестуючих є припинення льотчицею голодування.

Сьогодні ж, 2 лютого, Президент Петро Порошенко присвоїв народному депутату України, члену делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Савченко звання «Герой України». Глава держави підписав відповідний Указ. «Надія є символом незламності українського духу та героїзму, символом того, як треба захищати і любити Україну. Символом нашої перемоги», – заявив Президент.

Петро Порошенко відзначив мужність і стійкість українки, яку було взято в полон, злочинним чином перевезено до держави-агресора і яка тривалий час зазнає психологічного тиску та вимушена голодувати на знак протесту. Президент також відзначив, що Надія Савченко є символом того, як багато залежить від однієї людини. «Ми зробимо все можливе для того, щоб визволити Вас з полону. Я дуже сподіваюся, що буду мати можливість вручити Вам «Золоту Зірку Героя України», – сказав Президент.

33-річна українська військова, депутат Верховної Ради та член парламентської делегації у ПАРЄ Надія Савченко з липня 2014 року перебуває у в’язниці в Росії. На знак протесту Надія Савченко голодує вже 80 днів.

За матеріалами: ukrinform.uagazeta.ua032online.compresident.gov.ua