Союзянки Тернопільщини, Львівщини та Івано-Франківщини взяли участь у вшануванні світлої пам’яті героїв ОУН, які у лютому 41 року у нерівному бою з енкаведистами на хуторі Кулеби віддали своє життя за Україну. До 14 жовтня – свята Покрови Пресвятої Богородиці та Українського війська - за ініціативи союзянок цих областей буде висаджено Калинову алею біля пам’ятника Героям.
У своєму слові голова Всеукраїнської громадської організації Союз Українок Ореслава Хомик зокрема наголосила, що чин 7 молодих героїв Володимира Лопушанського (18 років), Максима Шурана та Григорія Шкапія (по 19 років), Богдана Гульовського та Івана Галая (по 21 року), Василя Солтиса (25 років), Григорія Москаля (27 років) надихає усіх нас до щоденного служіння Вітчизні. Кожен українець на своєму місці має зробити усе від нього залежне, аби Україна перемогла у жорстокій і несправедливій війні з відвічним ворогом: хто зі зброєю в руках, хто волонтерською працею, хто матеріальною і молитовною підтримкою.
Уже традиційно у першій половині липня тут, на межі трьох областей, відбувається пошанування полеглих героїв: служиться Молебень, проводиться фестиваль патріотичної пісні “Чорна вишиванка”, вариться козацький куліш. Напередодні відбувається вишкіл Пласту. Впродовж багатьох років до цього мальовничого хутора приїжджають вклонитися пам’яті Героїв представники влади, свідома громадськість не тільки цих трьох, але і інших областей.
З полум’яним словом до присутніх звернувся син головнокомандувача УПА, Герой України – Юрій Шухевич, а його сестра Марія вітаючи учасників фестивалю вручила кожному учаснику сувеніри.
В урочистостях також взяли участь голова Тернопільської обласної організації Союзу Українок Наталія Постільська та Мирослава Гнатко, Львівська союзянка Надія Сенюк, гостя із Франції – Ірина Франсес із дочкою Людмилою, племінник одного із загиблих на Кулебах героїв, ініціатор та організатор проведення перших фестивалів «Чорна вишиванка» Роман Лопушанський, крім нього депутати Львіської обласної ради І демократичного скликання Василь Дзера та Олександр Ворона, депутат Львіської міської ради І демократичного скликання Олесь Криськів з родиною, пластуни з Рогатина (курінь Василя Івахова), та Земляцтво ім. Братів Рогатинців (голова письменник Роман Коритко).
Гостями фестивалю були заслужена артистка України Наталя Самсонова, автор пісні «Чорна вишиванка» Олександр Шевченко та співачка Марта Була із Львівщини.
Фестивальна програма розпочалася прекрасною літературно-музичною композицією «Книга пам’яті». Продовжили аматори із Перемишлянського району Львівської області, Рогатинського району Івано-Франківської області, Козівського та Бережанського районів Тернопільської області, поет-пісняр із Гусятинщини. Окрасою дійства став духовий оркестр з Бережан під керівництвом Зеновія Пилипіва.
Союзянки, власноруч приготовленою випічкою частували учасників фестивалю, за що отримали особливу вдячність від пластунів.
Ще не коментували цей запис. Будь першим!