1 листопада на Янівському  цвинтарі у Львові заново освятили пам’ятник героїні-українці Ользі Басараб. З ініціативи Союзу українок України, після піврічної копіткої праці Ореслави Хомик та Галини Шиманської-Карпюк постав повністю реконструйований  пам’ятник, із збереженням первинного загального вигляду.

DSC_0762

На граніті високої якості сусальним золотом виписане  ім’я Героїні. Чин освячення відслужив о. Ігнатій.

Кошики квітів до пам’ятника Героїні встановили від Львівської обласної державної адміністрації та обласної ради, від Всеукраїнської громадської організації «Союз українок», від організації українок Канади ім. Ольги Басараб та ін. Суттєву фінансову підтримку надав Провід організації українок Канади ім. Ольги Басараб на чолі із Ольгою Шевель. Особлива подяка голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці за організаційну та матеріальну підтримку.

Скульптор Андрій Дацко відтворив пам’ятник максимально наближено до оригіналу, понівеченого вандалами. Олесь Криськів виготовив проектно-кошторисну документацію. В освяченні пам’ятника взяв участь Почесний голова Всеукраїнського і голова Львівського  товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко.

Пам’ятник Ользі Басараб, який належить до 6 пам’яток історії та культури на Янівському кладовищі, й надалі залишатиметься місцем паломництва українців із цілого світу.

Фото Богдана Вовка.

DSC_0715

DSC_0746

DSC_0750

DSC_0769