12-13 грудня 2015 року вперше у Львові відбулося виїзне засідання Всекукраїнської координаційної ради  ВГО Союзу Українок.  На засідання з’їхалися  представниці обласних організацій СУ майже з усіх областей держави, щоб відзвітувати про проведену у 2015 році роботу та вирішити ряд нагальних питань  організації. 

DSC_0781

Почесними гостями зібрання були   голова СУА Маріянна Заяць та Віра Кушнір, які прибули до України з членами   команди лікарів із США, що    надавали безкоштовну фахову хірургічну допомогу    дітям у Києві та Львові.    СУА став одним зі спонсорів цієї поїздки.

Голова ВГО СУ відкрила засідання хвилиною мовчання за світлої пам’яті союзянки СУА  Марії Полянської та усіма союзянками, які відійшли у вічність у цьому році. Далі Ореслава Хомик привітала зібрання у Львові і запросила Синкела у справах мирян Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Павла Цвьока аби поблагословив поважний захід. Після молитви та привітання священик вручив грамоту голові Союзу Українок Америки Маріянні Заяць від Митрополита і Архиєпископа Львівського Ігоря Возьняка.

Від патріарха Київського і всієї Руси – України (УПЦ КП) Філарета         голові СУА Маріянні Заяць голова РК ВГО СУ – Віра Чайківська мала честь        вручити медаль «За жертовність і любов до України».

Подяки і грамоти посестрам із Америки у особі голови СУА Маріянні      Заяць вручили від інституту Івана Франка НАНУ та ВГО СУ. Усі нагороди – за   багаторічну, щиру і щедру співпрацю та з нагоди 90-ліття СУА.

Зворушливими подяками відзначили союзянок-матерів та дружин, діти  чи чоловіки яких мобілізовані та захищають незалежність держави на Сході       України, вітали також голів обласних організацій, які цього року обходили свої життєві Ювілеї.

Звітував Провід ВГО СУ, голови обласних організацій. Звітувала голова Ревізійної комісії – Віра Чайківська.

Союзянки обговорили робочі питання 2015 року, визначили пріоритетні                напрямки діяльності та зосередилися на організаційних питаннях. Було дообрано членів ВКР та РК.

Урочистої атмосфери зібранню надали прекрасні приміщення Музею       етнографії, актову залу якого для роботи ВКР люб’язно надав директор інституту народознавства НАН України, професор Степан Павлюк.

Тішили око присутніх вироби майстринь з Косова: вишиванки, силянки,  ґердани, які привезла Косівська голова Ганна Богдан, авторська колекція одягу   керівника програми СУ «Домашня мануфактура» Оксани  Сокол, старовинні     вишиванки із колекції Людмили Явної та авторські роботи жіночих нагрудних прикрас Романа Тафійчука, які демонструвалися у фойє.

Завершилася робота першого дня  дружнім обідом, після чого була           екскурсія  оперним театром та насолода від перегляду вистави “Назар Стодоля”  за  Шевченком  у театрі ім. Марії Заньковецької.

13 грудня у приміщенні Львівського обласного відділу СУ продовжився розгляд організаційних питань та навчальний семінар.

Союзянки прийняли звернення до світової громадськості з приводу          звільнення Надії Савченко (у зв’язку із оголошенням нею сухого голодування).

Роз’їхалися союзянки  з добрим настроєм, оптимізмом та прагненням активізувати роботу Союзу Українок у всіх теренах України.

Світлини з ВКР:

DSC_0792

DSC_0799

DSC_0800

DSC_0801

DSC_0805

DSC_0806

DSC_0813

DSC_0817

DSC_0827

DSC_0834

DSC_0837

DSC_0839

DSC_0842

DSC_0847

DSC_0849

DSC_0851

DSC_0853

фото-Л_вiв_057

фото-Л_вiв_головна