«Повстанська муза» – літературно-мистецький вечір, організований за ініціативи Голови Чернівецького відділу Союзу Українок, філолога, автора-виконавця Лариси Бережан у Центральному палаці культури, зібрав 14 жовтня аудиторію навколо любові до слова та країни.

На вечері прозвучали вірші невідомих авторів-вояків, так званий політичний фольклор часів ОУН-УПА, а також поезія знаних українських класиків Олени Теліги, Олега Ольжича, Юрія Липи, котрі боротьбу за країну і боротьбу за рідне слово абсолютно ототожнили.

Студенти філологічного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича Ілона Люльчук, Наталія Вірста, Надія Вінтоняк та інші зачитали вірші на патріотичну тематику.

Запросили на свято викладача ЧНУ – філолога, журналіста й художника Андрія Гречанюка, котрий воював в АТО і побачив війну власними очима. «Я не буду сьогодні говорити про фронти чи війну, не хочу. Не той сьогодні день. Сьогодні – Покрова Пресвятої Богородиці, – ось що боронить нас усіх, віра свята…», – звернувся Андрій Гричанюк до присутніх.

Музичне обрамлення вечора створив вокальний ансамбль «Марічка» (керівник Любомир Равлюк), гітарний дует братів Олесів, ініціатор і організатор вечора Лариса Бережан та автор-виконавець, директор Центрального палацу культури Олександр Мадей.

повстанська муза 1

повстанська муза 2

повстанська муза 3

Іванна СТЕФ’ЮК
Фото автора