Упродовж 14-16 жовтня жінки-політики з Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей взяли участь у проекті «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» який проходить у 12 обласних містах України.

Сурняк Ольга, представниця Чернівецького відділу Союзу Українок підкорювала карпатські вершини разом з прекрасною командою жінок-політиків вивчаючи особливості виборів, виборчий процес, міжнародного та вітчизняного законодавства та правила гендерного квотування.

Попереду ще кілька таких зустрічей  – у різних містах України. Викличним завданням проекту є створення громадянської платформи, яка всебічно підтримує збільшення представництва жінок на всіх рівнях прийняття рішень.

«Не менше ніж 30-відсоткове представництво жінок у владі є міжнародним зобов’язанням України – говорить Юлія Савєльєва – координаторка програм з гендерної рівності Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України» (ВГО ЖКУ). – Крім сприяння рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних рішень, це є необхідною умовою сталого розвитку суспільства».

жінки політики3

жінки-політики (1)

жінки-політики
жінки-політики1Інформаційна довідка:

Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України» заснована влітку 2001 року, налічує 15 обласних осередків та входить до одноіменної мережі із 35 жіночих громадських організацій із 22 областей України. 

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», впроваджується ВГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН – The United Nations Democracy Fund. 
Робота проводиться в трьох основних напрямках: 
1. Налагодження діалогу із політичними партіями стосовно їх підтримки жінок-кандидаток; 
2. Посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах; 
3. Формування розуміння в громадах важливості розширеної участі жінок в політиці. 
Базою лобістської платформи є організації Національної Мережі «Жіночий консорціум України», які просувають ідеї рівних прав та можливостей чоловіків та жінок в Україні.