6 лютого у Севастополі померла відома українська активістка 71-річна Богдана Процак.

bogdana

Її активність була визначальним чинником української культурно-просвітницької та благодійної діяльності у Севастополі. Богдана Процак долучилась до створення і опіки міських організацій “Союзу українок”, “Просвіти”, Національної скаутської організації “Пласт”, греко-католицької церкви, організації по наданню добродійницьких акцій “Суспільна опіка”, яка допомогала дитячим закладам, одиноким людям. Вона активно спілкувалась із діячами української діаспори США, Канади та Австралії, які надавали благодійну допомогу

Богдана Процак прожила у Севастополі понад 50 років. Підтримувала і впроваджувала українські традиції в місті, була учасником акції “Рушник національної єдності”, координувала культурно-просвітницькі акції, які проводились Українським культурно-інформаційним центром в Севастополі.

Церемонія прощання з покійною проходила в ритуальному залі «Будинок трауру» на вулиці Пожарова, біля старого міського кладовища, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

На церемонію прийшли родичі та знайомі покійної, а також віруючі Української греко-католицької церкви (УГКЦ), члени колишньої севастопольської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», активісти регіональної громадської організації «Українське національно-культурне товариство Севастополя».

Священики УГКЦ отець Богдан і отець Олексій прочитали поминальну молитву українською мовою.

Потім отець Богдан виголосив промову перед присутніми, у якій зазначив, що Богдана Процак «любила бога, любила церкву і свій народ», і що до покійної «з повагою ставилися люди різних релігійних конфесій та різних політичних поглядів».

Богдана Процак була однією з ініціаторів створення міських організацій «Союзу українок», «Просвіти», Національної скаутської організації «Пласт», греко-католицької церкви, організації з надання благодійних акцій «Громадська опіка», що допомагала дитячим установам, самотнім людям. Вона активно спілкувалась із діячами української діаспори США, Канади й Австралії, що надавали благодійну допомогу.

Процак брала участь у координації розподілу медикаментів серед військових частин у перші роки незалежності, допомагала інтернатам, дитячим будинкам, матерям-одиначкам, багатодітним малозабезпеченим сім’ям.

Вона підтримувала і впроваджувала українські традиції в місті, була учасником акції «Рушник національної єдності», координувала культурно-просвітницькі акції, що влаштовуються Українським культурно-інформаційним центром у Севастополі.

Хай Бог прийме її світлу душу до Царства Небесного. Хай  земля буде пером.

Джерело: ua.krymr.com