29 січня 2017 року відбулася святочна Академія з нагоди відновлення міської організації Союзу Українок м. Рівного.

титул_не__фотоВ ошатно прибраній конференц-залі Рівненського інституту Київського державного університету права Національної академії наук України привертають нашу увагу художньо оформлені стенди, що розповідають про становлення Союзу українок в незалежній Україні та матеріали про життя і діяльність союзянок у наш час, учнів та студентів у Міжнародному конкурсі «Мій рідний край». Тут же подано список прізвищ перших членкинь Союзу українок Рівного з 1989 року та їх активна діяльність на хвилі патріотичного піднесення. Окремий стенд присвячений діяльності наших землячок Антоніні Горохович та Харитині Кононенко, які працювали у Союзі українок у 30-х роках ХХ століття.

Вабили око присутніх виставка розмаїтих вишивок союзянок Рівного та Здовбицького осередку.

Зала вщерть була заповнена дорогими гостями та головами міських організацій та осередків СУ, від обласної адміністрації, міської ради, музею У.Самчука, Рівненського обласного краєзнавчого музею. Керівниками громадських організацій: міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, обласної та міської «Просвіти», обласного та міського Товариства української інтелігенції, обласного та міського Товариства репресованих та ін..

Із вступним словом до присутніх звернулася голова Рівненської обласної організації Союзу українок – Таїсія Наулік, яка коротко висвітлила історію Союзу українок на Рівненщині з 1926 року.

З благословенням та щирою молитвою до присутніх звернувся протоієрей Свято-Воскресенського собору Василь Рудницький, який згадав героїв Крут, воїнів українсько-російської війни на Донбасі.

З вітальним словом виступила Ореслава Хомик, голова Всеукраїнської громадської організації Союзу українок, яка відзначила активну діяльність жіночого руху у Рівному, нагородила подяками перших союзянок у незалежній Україні та вручила цінні подарунки організації. Вітання від заступниці ВГОСУ Ростислави Федак зачитала ТаїсіяНаулік.

Наша землячка з Волині Любов Ганейчук привезла привітання і найкращі побажання від своїх членкинь та подарувала, вишитий посестрами, рушник.

Слово і пісня в пошану жінки-українки прозвучали з уст заслуженої артистки України Галини Топоровської.

З ґрунтовною доповіддю про історію та діяльність Союзу українок у незалежній Україні виступила голова Рівненського міської організації  Валентина Плисюк.

Відродження громадської жіночої організації розпочалося у 1989 році. З перших днів існування ця організація прийняла естафету праці від посестер 30-х років, взявши на озброєння їх просвітницький і благодійний напрям роботи. Поле діяльності було надзвичайно широке.

26 липня 1990 року відбулися перші установчі збори жінок м. Рівного, на якому обрали керівний склад організації СУ: головою – Є. Михальчук, заступницею – О. Лялюк.

9 жовтня 1991 року організацію було зареєстровано (свідоцтво № 401 від 9 жовтня 1991 р.)

12 травня 1991 року вперше в Рівному у парку ім. Т. Шевченка проведено свято Матері, організовано виставку дитячих робіт, відбувся виступ художніх колективів з усіх шкіл обласного центру.

У 90-х роках було організовано школу шляхетних українок, яку очолила Олена Іванова. Вона ж організувала молодий СУ, яким керувала студентка Рівненського філіалу Європейського університету Наталія Демченко.

У світлиці СУ відбувалися і відбуваються зустрічі з письменниками, видатними людьми та політичними діячами держави і краю.

Започатковано на Зелені свята вшанування пам’яті полеглих за волю України на кладовищі Грабник. До проведення цього заходу долучаються партії демократичного спрямування, учні недільної школи при Свято-Софійському та Свято-Покровському соборах, діти ЗОШ № 1, 8, дівчата Школи шляхетних українок. Відродили свято родини, на якому вшановують сім’ї союзянок, воїнів ОУН УПА, колишніх каторжанок сталінських таборів, героїв Небесної Сотні, воїнів АТО, переселенців з Донеччини.

Зі спогадами виступили перші союзянки Тетяна Редюк, Євгенія Гладунова, Лідія Якобчук, Ірина Міськова.

Подяками та цінними подарунками нагороджували від обласної адміністрації Олександр Корольчук, від міськради Галина Кульчинська, від обласної «Просвіти» – Іван Вєтров, і міської «Просвіти» Мирослава Косарєва.

Відновлений у 90-х роках СУ продовжує естафету високої відповідальності за майбутнє України.

У цей складний для України час, ми певні того, що не можливо будувати країну, у якій немає місця для українців, важко утримувати ситуацію у наших руках, але ми сильні, бо з нами Бог, з нами героїчні подвиги героїв Крут, подвиги вояків УПА, Небесної Сотні, героїв українсько-московської війни. Наші невмирущі цінності – це віра в Бога, віра в майбутнє України, яку ми обов’язково побудуємо разом: вільну, незалежну, заможну, про яку віками мріяли наші батьки, діди, сучасні воїни-герої. Слава Україні!

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

на_сайт_ще

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1